Психологиня Світлана Ройз радить цілу серію ігор, які чудово підходять для «темних годин».
«Гаряче місце»
Це популярна американська підліткова розвага: кожен у машині по черзі опиняється на «гарячому місці». Тоді решта пасажирів можуть поставити цій людині 5 найпідступніших запитань, наприклад: коли ти востаннє списував на іспиті? Яка найбільша помилка у твоєму житті? У кого ти закохана? Лише одне запитання можна ветувати і пропустити, на решту доведеться відповісти чесно.
Олдскульна гра в слова
Чи пригадуєте ви, як у дитинстві грали у варіацію гри «Слова» — «Міста»? Правила прості: спершу обираєте категорію слів — імена дівчат або хлопців, тварини, овочі, птахи. Перший гравець каже слово з категорії, наступний — слово на останню літеру і так далі. Наприклад: кінь — носоріг — горила — антилопа. Якщо ваші діти захоплюються якоюсь специфічною темою, можна це використати і називати різновиди динозаврів, комах чи екзотичних фруктів.
«20 запитань»
Ця гра навчить дітей ставити запитання точно і прицільно, адже дитина має 20 спроб, щоб вгадати предмет або явище, яке задумав інший гравець. Запитання не можуть повторюватися, а відповіді можуть бути лише «так» або «ні».
«Що всередині?»
Ви називаєте предмет, а дитина має одразу сказати, що чи хто всередині. Наприклад: ваза — квіти, чашка — кава, холодильник — борщ, кавун — насіння, клітка — хом’ячок.
«Правда або дія»
Певно, ви грали в «Правду або дію» на вечірці з друзями чи в колі колег, тож знаєте, якими хитрими можуть бути запитання і дії в ній. Для гри вдома без освітлення теж можна підібрати чимало цікавих дій, які легко і безпечно виконати. Ось лише кілька прикладів, аби розбурхати вашу фантазію:
- Якби ти раптом став невидимкою, що б ти зробив?
- Коли і чому ти востаннє плакав?
- Яка найбільша халепа, у яку ти потрапляв?
- Чи віриш ти в споріднені душі?
- Яку найгіршу пораду тобі коли-небудь давали?
- Яка тварина найкраще тебе відображає?
- Який твій найбільший fuck-up у житті?
І дій:
- Пожувати жувальну гумку разом з обгорткою.
- Дістати язиком до ліктя або носа.
- З’їсти шматочок паперу.
- Проспівати пісню з ротом, напханим їжею.
Відомо, блекаут: Клопотенко розповів, що можна приготувати вдома без плити.