Що робити, якщо собака проявляє агресію? Як уникнути нападу та перші дії при укусі

Автор: Любава Лисичкіна
23:35 30.09.2021

Якщо ви не знали, то у столиці правила забороняють вигулювати собаку особам у стані алкогольного сп’яніння, а також тим, хто не досяг 14 років, а собак потенційно небезпечних порід — особам, молодшим за 16 років.

Що робити, якщо собака проявляє агресію? Як уникнути нападу та перші дії при укусі
Кілька порад дають у Всеукраїнській спілці парамедиків.
 
Алгоритм дій:
  •  Зупиніться і не намагайтеся втекти.
  •  Не нахиляйтесь, не присідайте, не намагайтеся погладить пса.
  •  Не показуйте страх, не дивіться в очі собаці, старайтесь ігнорувати.
  •  Не кричіть і не замахуйтесь.
  •  Не повертайтесь до собаки спиною, краще станьте спиною до дерева чи стіни
  •  Скомандуйте впевнено “Фу”, “Назад” чи “Не можна”.
  •  Якщо у вас в руках є якийсь предмет (сумка тощо), киньте його в сторону, це можливо відволіче собаку.
  •  Накиньте на морду пса одяг (куртку, светр тощо).
  •  Кличте на допомогу, натисніть на телефоні кнопку швидкого набору тієї людини, яка може допомогти (слід підготуватись завчасно).
  • Закрийте обличчя та шию руками, можна також намотати на руку одяг.
  • якщо з собою є якась їжа- киньте псу.
  • Якщо ж собака вцепилась, бийте її в очі, ніс, шию, адже в інших місцях чутливість доволі низька.
Якщо ви проживаєте там, де багато бродячих собак, у спілці радять   придбати ультразвуковий відлякувач собак. Це невеликий засіб розміром з ліхтарик, завдяки якому дикі собаки лякаються та втікають. Коштує таких засіб не дорого і зовсім безпечний для людей та собак.
 
Якщо ж все таки пес вкусив:
  •  Зупиніть кровотечу за допомогою прямого тиску на рану чи давлячою пов’язкою
  •  Якщо сильної кровотечі немає, слід обробити рану антисептиком на водній основі (Бетадин, Хлоргексидин, Октанісепт). Перед цим промити рану величезною кількістю води.
  •  Якщо ж пошкодження і травми серйозні, то відразу викликайте швидку.
Важливо знати, що будь-яка собака може бути заражена сказом. Тому слід  негайно звернутися до травмпункту і пройтикурс щеплення від сказу та правця.
 
Що від тварини і власника вимагає закон:
  • Згідно з ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006 №3447-IV, ст.9 встановлює обов’язки власника тварини: гарантування безпеки оточуючих, а також заборона залишати тварину без нагляду. На останнє особливу увагу варто звернути тим, хто полюбляє прив’язувати собак біля крамниць.
  • У ст.22 закону йдеться про необхідність вигулювати домашню тварину в нашийнику з ідентифікувальними позначками, на повідку, а у разі необхідності — у наморднику. 
Місцеві правила для власників тварин:
 
У столиці правила затверджені рішенням Київської міської ради «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м.Києві» від 25.10.2007 №1079/3912.
 
Одним з основних моментів у документі є розд.4, де йдеться про обов’язок власника собаки, яка проживає у місті постійно або понад 30 днів, зареєструвати його у комунальному підприємстві «Центр ідентифікації тварин». Реєстрація котів проводиться за бажанням. Реєстраційний номер уноситься у картку тварини та дублюється на жетоні, який має чіплятись до амуніції.
Окрім номера, жетон містить штрих-код, який може зчитуватися за допомогою мобільного застосунку. Штрих-код дає доступ до профілю тварини у спеціальній мережі, в якому можна дізнатися інформацію про власника, породу тварини тощо. Основне призначення жетона — спростити пошук власника тварини, що загубилась.
 
Разом з тим наявність жетона не позбавляє господаря від необхідності стежити за підопічним та дбати про його безпеку та безпеку оточуючих під час вигулу. Саме тому правила забороняють вигулювати собаку особам у стані алкогольного сп’яніння, а також тим, хто не досяг 14 років, а собак потенційно небезпечних порід — особам, молодшим за 16 років.
 
Крім того, власник такого собаки має обов’язково підтвердити його адаптованість до умов міста шляхом тестування за програмою «Собака-компаньйон» та пройти процедуру обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, згідно з вимогами чинного законодавства.
 
Нагадаємо,  на Васильківській у дворі бачили лисеня.

Великий Київ у Google News

підписатися