Що робити у випадку отруєння тварини: симптоми, перша допомога

Автор: Любава Лисичкіна
04:36 13.01.2023

Під час війни дуже складно зрозуміти відразу, від чого тварині може бути погано. Адже деякі симптоми схожі – як то при епілепсії внаслідок контузії чи отруєнні. Проте при епілепсії у тварини спершу падають на бік, у них починаються судоми і вже потім може бути витікання рідин з пащі.

Що робити у випадку отруєння тварини: симптоми, перша допомога Фото: ілюстративне

Важливі поради надали активісти UAnimals. 

Під час отруєння симптоми у тварин проявляються наступним чином:

  • сонливість,
  • сплутаність свідомості,
  • порушення координації рухів,
  • підкошування лап,
  • рясне слиновиділення,
  • блювота, піна з рота,
  • виття.

При важчому отруєнні можливі втрата свідомості, судоми, пригнічення дихання.

При найпершій підозрі на отруєння якомога швидше доправити у ветклініку. Від початку появи симптомів отруєння для порятунку є лише близько 30 хвилин. Водночас ви можете самостійно надати першу допомогу.

 При зупинці серця чи дихання незворотні зміни настають через 4-5 хвилин, тому необхідно зробити непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легенів.

Коли серцева діяльність і дихання чотирилапого нормалізується, необхідно вколоти протиотруту.

Потрібно ввести у м’яз задньої лапи або у різні лапи вітамін B6 (піридоксин гідрохлорид). Він продається в усіх людських аптеках і його про всяк випадок варто завчасно придбати. Вітамін B6 колють у пропорції 0,5 мл на 1 кг ваги. Втім можна не боятись передозування.

В жодному разі не варто насильно годувати тварину чи викликати блювоту – це може призвести до погіршення ситуації.

В разі наступних симптомів: кривава блювота, кривавий або чорний пронос, кровотеча з прямої кишки і носа, підшкірні крововиливи, млявість, втрата апетиту, тремтіння, задишка, судоми, кома, підвищення температури до 40 градусів, єдине, що може врятувати тварину – це вітамін К1 (Канакіон чи Канавіт). Вколоти його потрібно підшкірно в зоні холки із розрахунку у дозуванні 2,5-5 мг на 1 кг маси чотирилапого.

Отруєння з такими симптомами є особливо підступним, адже може проявитись навіть через кілька днів.

Проте в будь-якому випадку відразу потрібно доставити тварину до ветклініки, адже найкраще їй допоможе спеціаліст. Обов’язково слід сказати, що ви вже робили і в якій послідовності. 

 Відомо, екологи повідомили, якою була якість повітря в Києві у 2022 році.

Великий Київ у Google News

підписатися