Що робити при травмуванні у торговельному закладі – алгоритм дій

Автор: Марія Супрун
20:13 25.02.2021

Раніше мешканці Теремків поскаржились, що в місцевому торговельному центрі спуск до супермаркету з’єднаний рухомою стрічкою, яка дуже часто стає причиною падіння вже не однієї людини та отримання травм. Після цього Держпродспоживслужба в м. Києві оприлюднила алгоритм дій, якщо відвідувач травмувався на території торговельного закладу.

Що робити при травмуванні у торговельному закладі – алгоритм дій

Як зазначили у Держпродспоживслужбі, травми не пов’язані з виконанням трудових обов’язків відносяться до нещасних випадків невиробничого характеру.

Необхідні дії потерпілих при отриманні таких травм:

1) Потерпілий має звернутись до лікувально-профілактичного закладу (особисто або через виклик швидкої допомоги). Факт ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку встановлює і засвідчує лікувально-профілактичний заклад. Документом, який підтверджує ушкодження здоров’я особи, є листок непрацездатності чи довідка лікувально-профілактичного закладу.

2) Лікувально-профілактичні заклади, протягом доби надсилають письмове повідомлення про кожний нещасний випадок – до районної держадміністрації.

3) Районна держадміністрація протягом доби з часу надходження від лікувально-профілактичного закладу повідомлення про нещасний випадок приймає рішення щодо утворення комісії з розслідування нещасного випадку.

4) Потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, може самостійно (якщо не надходило повідомлення від лікувально-профілактичного закладу про нещасний випадок), звернутись до районної держадміністрації. Розслідування нещасних випадків проводиться протягом 10 календарних днів після утворення комісії. У разі потреби цей термін може бути продовжений керівником органу.

У процесі розслідування беруться до уваги листок непрацездатності чи довідка лікувально-профілактичного закладу, а також пояснення потерпілого та свідчення очевидців, а у разі потреби – керівника органу (організації), на території чи об’єкті якого стався нещасний випадок. За результатом розслідування складається акт.

5) Для отримання моральної та матеріальної компенсації Потерпілий має звернутись до суду.

Зазначається, що нещасні випадки розслідуються незалежно від того, чи був потерпілий у стані психічного розладу, алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Нагадаємо, мешканці Теремків почали скаржитися на постійні падіння на рухомій стрічці у ТЦ «Теремки-2» на вулиці Лятошинського, 14.

Як повідомлялося, на Васильківській чоловік втратив свідомість – на нього впала брила льоду (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися