Алгоритм дій у такому випадку оприлюднив на своїй Facebook-сторінці генерал СБУ, депутат Київради від “Євросолідарності” Віктор Кононенко.
Отже алгоритм дій наступний.
- На сайті КМДА розміщено адреси об‘єктів, які будуть використовуватись в столиці в якості бомбосховищ (посилання лишаю в першому коментарі).
- Вивчіть перелік заздалегідь (в момент нападу інтернет може не працювати) і визначте найближчі по відстані до власного місця проживання і роботи.
- Пріоритетними є станції КП “Київський метрополітен”, оскільки, крім захисної функції, вони виконуватимуть і інформаційну (ми плануємо використати систему сповіщення метрополітену для інформування населення у разі знищення агресором системи телекомунікацій і зв‘язку).
- Зі станцій метрополітену, у разі потреби, планується здійснювати і першочергову евакуацію населення.
Також, їх передбачено забезпечити нарядами поліції. - Прямуючи до бомбосховищ, беріть із собою лише найнеобхідніше – документи, гроші, ліхтарик, невеличкий запас води і їжі (на один-два перекуси).
- І в жодному разі не панікуйте.
Сподіваюсь, що ця інформація ніколи Вам не стане в нагоді, оскільки переконаний в надійності протиракетної і протиповітряної систем ЗСУ, але знати алгоритм дій в надзвичайних ситуаціях та зберігати спокій повинен кожен”, – додав дописувач.
За його словами, всі ці питання проговорили разом з профільним заступником голови КМДА Андрієм Крищенком на нараді 24.01.2022 та прийняли рішення про посилення роз’яснювальної роботи для мешканців столиці з використанням засобів масової інформації.
Читайте також: Прийшла пора «тривожних валіз»: у КМДА порадили що саме зібрати і поставити у куток
Нагадаємо, киян готуватимуть до можливого нападу з боку Росії. За реальної ситуації, по сигналу увесь транспорт зупиниться, а у людей буде 20 хвилин, аби знайти укриття – де подивитися їх адреси.