Що робити і як забрати автомобіль, поміщений на спецмайданчик

Автор: Любава Лисичкіна
22:24 21.09.2021

Розглянемо випадок у кримінальному провадженні, наприклад, ДТП, хоча даний підхід застосовується і до іншого вилученого майна.

Що робити і як забрати автомобіль, поміщений на спецмайданчик

Алгоритм дій пропонує юрист Роман Сімутін.

Ви отримали ухвалу суду та дозвіл слідчого про повернення автомобіля. На крилах щастя приїжджаєте на спецмайдан, вручаєте директору (він же одночасно ФОП) документи на повернення авто, подумки стрибаєте в салон, а тут … Директор дає реквізити та просить оплатити послуги евакуатора, стоянку автомобіля та його переміщення. При цьому всім без винятку говорить стандартні фрази: принтер не працює, виписати рахунок не можу, перекидайте кошти і забирайте. 

За словами юриста, практично у всіх випадках люди сперечаються, викликають поліцію, яка приїжджає туди, як на роботу й через годину їде геть.  Переважна більшість людей сплачують кошти, але є категорія громадян, яка цього не робить.

“Коротко про теоретичний блок – підґрунтя правомірності повернення вам автомобіля безоплатно. Відповідно до чинного законодавства майно, після рішення суду, повинно бути повернуто негайно. Обов’язок покладається на слідчого (маю декілька роз’яснень судів), а витрати несе орган, на зберіганні якого знаходиться вилучене майно”, – зауважує юрист.

Сімутін зазначає, що на практиці є вибір:

  1. сплатити, забрати авто і потім судитися за повернення коштів, чого ніхто не робить.

  2. не сплачувати директору спецмайданчика.

Якщо ви обрали другий варіант, юрист радить діяти  у такому порядку:

  • На спецмайданчик ви повинні приїхати зі слідчим. Але у 90 % випадків останні туди не виїжджають, тож ви письмово повідомляєте про час виїзду.

  • По прибуттю на місце пред’явіть директору ухвалу суду та дозвіл слідчого. Виконувати її директор відмовиться та буде вимагати сплати коштів. Ви викликаєте слідчо-оперативну групу (СОГ) і пишете заяву про вчинення злочину, а саме вимагання коштів і невиконання рішення суду. Про даний факт повідомляєте слідчого, який надав дозвіл на повернення авто. Епопея може затягнутися на декілька годин. 

  • Якщо ж ви принципово відмовилися сплачувати, а автомобіль не повернули – одразу подавайте до суду скаргу на бездіяльність слідчого по неповерненню майна.   Визнання бездіяльності та невиконання рішення суду – однозначний кримінал для слідчого. Після цього вам  будуть пропонувати варіанти повернути автомобіль, оплативши мінімальну вартість стоянки, або тільки послуги евакуатора і т. д. Обирати вам. 

До слова, чи будуть столичні паркінги безкоштовними для ветеранів російсько-української війни, стане відомо у четвер.

Великий Київ у Google News

підписатися