Що потрібно знати про жири: чому небезпечно тримати клітини на вітамінно-мінеральному голоді

Автор: Любава Лисичкіна
22:32 09.02

Важливо, щоб жири були якісні і знати, скільки їх необхідно кожній конкретній людині, з урахуванням її фізичних параметрів, роду діяльності, фізичного навантаження.

Що потрібно знати про жири: чому небезпечно тримати клітини на вітамінно-мінеральному голоді Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Про це розповіла дієтолог Світлана Фус.

Оболонка кожної клітини в нашому організмі складається з ліпідів. Вона захищає всі структури життєзабезпечення, які перебувають всередині клітини від впливу шкідливих речовин. Якщо мембрани клітин функціонують погано, в наші клітини з труднощами надходять мінерали і вітаміни, навіть якщо ми їх вживаємо додатково у вигляді препаратів, погано виводяться продукти життєдіяльності, зауважує лікарка.

Тому любителі дієт з обмеженням жиру, які приймають «жироспалювальні» препарати повинні знати, що таким чином вони не дають своїм клітинам нормально функціонувати, тримають їх на вітамінно-мінеральному голоді. А якщо і досягнуть бажаного результату, то зі шкодою для здоров’я 
Жири підтримують ще й здоров’я шкіри, очей та інших тканин, бо входять до складу мембран.

Світлана Фус говорить, що в організмі чоловіків і жінок статеві гормони синтезуються з холестерину. Якщо жирів в харчуванні не вистачає, порушується синтез тестостерону у чоловіків і естрогенів у жінок. Важливо, щоб жири були якісні і знати, скільки їх необхідно кожній конкретній людині, з урахуванням її фізичних параметрів, роду діяльності, фізичного навантаження.

В здоровому раціоні адекватна кількість жирів має становити 30% від денної калорійності.

Рівень загального жиру, який можна споживати на день людині, яка дотримується харчування в 2000 калорій – складе 70 г. Звичайно, це число може варіюватися від людини до людини. Наприклад, експерти з FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) кажуть, що людині, яка споживає тільки 1500 калорій на день, може знадобитися максимум 50-55 г загального жиру на день. В іншому випадку велика чи менша цифри жирів в харчуванні приведуть до порушення обміну речовин, спровокують збільшення жирових запасів в організмі і можуть викликати о проблеми зі здоров’ям

До слова, “ВК” писав про те, що є продукти, які  уповільнюють появу зморшок, впливають на тиск, імунітет, зір.

Великий Київ у Google News

підписатися