Вибрати якісні міжкімнатні двері в Києві від відповідального виконавця – це лише половина успіху. Також важливо правильно встановити дверну конструкцію, щоб полотно легко відкривалося, щоб не видавало неприємних звуків і зберігало свою цілісність. Двері, встановлені з порушенням технологій, через кілька місяців не будуть щільно закриватися, почнуть скрипіти, самостійно відкриватися, доставляючи господарям дискомфорт.
Далі обговоримо правила грамотного монтажу міжкімнатних дверей, якими поділилися з нами фахівці компанії «Центр Дверей».
Правила установки міжкімнатних дверей:
етапи і особливості монтажу
Слід звернути увагу, що ще перед покупкою дверей потрібно обов’язково зробити заміри, щоб підібрати полотно відповідно до розмірів дверного отвору. Тоді установка дверей пройде легше і не буде необхідності додатково працювати з отвором (розширювати його чи звужувати).
Також перед монтажем рекомендується підготувати необхідні інструменти:
- рулетку;
- шуруповерт;
- піну монтажну;
- пилу;
- дюбелі;
- будівельний рівень;
- дриль.
Далі переходимо до поетапної установки дверного короба і полотна:
1 етап. План розміщення дверної конструкції в отворі.
2 етап. Збірка короби. Спочатку майстри збирають короб на підлозі, з’єднують всі його частини, щоб побачити, в яких місцях знадобиться трохи підрізати коробку. На цьому ж етапі дивляться, в який бік будуть відкриватися двері. За загальним правилом з компактних приміщень двері відкриваються назовні, з просторих кімнат всередину.
3 етап. Обрізка надлишків. Зібравши дверний короб на підлозі, майстри роблять контрольні виміри, порівнюють їх з прорізом і обчислюють, з якого боку знадобиться обрізати зайві матеріали.
4 етап. Монтаж дверної коробки. Це самий трудомісткий процес і одній людині складно виконувати всі дії. Заздалегідь слід подбати, щоб був помічник. Майстри встановлюють короб в дверний отвір, вирівнюють його з усіх боків, закріплюють саморізами.
5 етап. Установка дверей. Переходимо до наступного етапу – встановлення дверного полотна на петлі. Майстри перевіряють, чи легко двері відкриваються / закриваються, чи немає великих проміжків. При необхідності усувають виявлені недоліки.
6 етап. Заповнення швів монтажною піною. Практично завжди між стінами і дверним коробом утворюються невеликі щілини, які слід залити монтажною піною. Діяти потрібно акуратно, щоб не переборщити з кількістю піни. Важливо пам’ятати, що монтажна піна має властивість збільшуватися в обсязі, а це може привести до деформації дверного короба.
На цьому установка двері практично закінчена. Після того як піна просохне (1-2 дні), починаються оздоблювальні роботи. Приховати зазори між коробом і стіною можна різними способами – встановити дверні лиштви або заштукатурити і пофарбувати стіну.
Установка міжкімнатних дверей самостійно:
за та проти
Українські споживачі з метою економії часто самостійно проводять монтаж міжкімнатних дверей. Однак така економія часто стає причиною додаткових витрат. В разі неправильного встановлення можливо пошкодити стіну, короб або дверне полотно. А це означає, що потрібна покупка нових дверей і ремонт стіни. Іноді запросити кваліфікованих майстрів для установки дверей буде найбільш правильним і економічно вигідним рішенням. Фахівці знають всі тонкощі роботи і можуть своєчасно вирішити виниклі проблеми. Тому встановлювати двері самостійно рекомендується лише в тому випадку, коли у вас є досвід і всі необхідні інструменти.
Якщо ви купуєте міжкімнатні двері в Києві в салоні «Центр Дверей», вам запропонують скористатися послугами досвідчених майстрів по установці дверного блоку. Працівники приїдуть до вас у зручний час і протягом одного дня проведуть монтаж міжкімнатних дверей.