Що не так із рішенням Київради про захисні споруди на зупинках транспорту та чому ДСНС проти

Захисні споруди на зупинках громадського транспорту нестійкі до прямого ураження, дороговартісні і не вирішують проблему простою комунального громадського транспорту під час тривог

Про це стверджують у громадській ініціативі Пасажири Києва. 

Як відомо, петиція киян про скасування зупинки транспорту за тиждень набрала необхідну кількість голосів. Кличко та Рада оборони столиці її відхилили. Натомість зупинки пообіцяли обладнати інформаційними табличками про найближчі укриття.

“Пасажири комунального громадського транспорту Києва вимушені чекати годинами, витрачати сотні гривень на таксі та стресувати, якщо тривога застала перед комендантською годиною. При цьому УВЕСЬ інший транспорт працює!
Цікаво, що питання захисних споруд на зупинках транспорту вже обговорювалось за участі ДСНС при розгляді нашої петиції. І загальне враження учасників обговорення було таке, що це недоцільно”, – йдеться у повідомленні.

Активісти стверджують, що у Києві тисячі зупинок громадського транспорту. Конструкції, які можуть бути застосовані для потенційного захисту, збірні, тому не витримують прямого або близького потрапляння. 

“Маємо ситуацію, коли на цей проєкт закладуть сотні мільйонів гривень з бюджету міста в той час, коли Київпастранс по кілька місяців затримує зарплату працівникам і втрачає доходи внаслідок простою під час повітряної тривоги. Комунальний громадський транспорт деградує, працівники і пасажири відмовляються від Київпастрансу, а от маршрутники, таксисти і автодилери задоволені”, – додають у громадській ініціативі Пасажири Києва.

Нагадаємо, що 28 вересня комісія Київради підтримала проєкт рішення про встановлення у столиці конструкцій цивільного захисту поблизу зупинок наземного транспорту.

Читайте також: Туалети в шкільних укриттях: деякі учні ходитимуть у відра

У Київраді також нагадали, що відповідно до рішення Ради оборони Києва, під час повітряної тривоги у столиці зупиняється рух громадського транспорту, а пасажири мають покинути салон та пройти до найближчого укриття.

Також у Київраді зареєстровано проєкт рішення “Про невідкладне забезпечення безперебійного перевезення пасажирів транспортом у межах міста Києва під час повітряної тривоги”.