Що міститься в складі засобу для миття посуду

12:59 23.10

Очищати тарілки, чашки, столове приладдя від залишків їжі, жиру та інших забруднень може бути набридливим та неприємним заняттям. Особливо в тому разі, коли це доводиться повторювати декілька разів на день. Аби побутові справи були простішими, важливо правильно вибирати мийні засоби, які стануть надійними помічниками в боротьбі проти бруду.

Що міститься в складі засобу для миття посуду

Часто ми купуємо перший-ліпший варіант або продукт, який бачили в рекламі. Проте миюче для посуду відрізняється не тільки за кольором рідини та ціною. Важливо розуміти значення кожного компоненту, властивості та функції засобу, аби вибрати побутову хімію, яка має найбільше переваг.

З чого складається засіб для миття посуду

Мийна рідина містить певну комбінацію компонентів, поєднання яких є ефективним для видалення забруднень, жиру тощо. Кожен інгредієнт відіграє свою роль у загальному процесі очищення посуду та впливає на результативність засобу. До основних його складників можна віднести такі:

  1. Поверхнево-активні речовини (ПАР). Це основні очисні компоненти в складі. Вони знижують показник поверхневого натягу води, дозволяючи їй ефективно проникати та видаляти жир, бруд, залишки продуктів. Існує кілька різних типів речовин. Аніонні ПАР (лаурилсульфат натрію, лауретсульфат натрію тощо) є найпоширенішими завдяки чудовим очисним властивостям, хорошому піноутворенню, ефективному розщепленню жиру. Неіоногенні поверхнево-активні речовини (поліоксиетиленовий ефір жирного спирту, кокамід DEA) забезпечують ефективне видалення забруднень, проте є м’якішими, щаднішими до шкіри. Амфотерні ПАР (кокамідопропілбетаїн, оксид кокамідопропіламіну) мають відмінні властивості піноутворення, загущування.
  2. Ферменти. У складі мийного засобу присутні ензими, які підвищують ефективність очищення, видаляючи стійкі залишки їжі. Найчастіше в продуктах для миття посуду зустрічаються такі ферменти, як-от протеази (розщеплюють білки), амілази (розкладають крохмаль), ліпази (розчиняють жир). Ензими допомагають видалити стійкі забруднення.
  3. Барвники, ароматизатори, консерванти. Додаткові компоненти не впливають на очисні здібності мийного засобу. Вони просто додають рідині цікавого кольору, приємного аромату, а також запобігають розвитку бактерій у продукті, подовжують його строк придатності.

Окрім перерахованих інгредієнтів, засіб може містити різні добавки: стабілізатори, підсилювачі піни, регулятори pH, які підвищують ефективність очищення. До складу рідини для миття посуду входять повністю синтетичні або натуральні компоненти, а також вони можуть мати комбінований склад. Уважно читай інформацію на етикетці, аби зрозуміти властивості, ефективність чи безпечність продукту.Які критерії вибору побутової хімії варто враховувати

Розуміння особливостей активних компонентів у складі допоможе прийняти обґрунтоване рішення та придбати оптимальний засіб для миття посуду. Варто врахувати такі чинники, вибираючи побутову хімію для кухні:

  • очисні властивості. Звертай увагу на вміст ПАР, ензимів, які легко допоможуть впоратися з забрудненнями та жиром;
  • екологічність. Надавай перевагу інгредієнтам рослинного походження, які біологічно розкладаються, менше шкодять довкіллю;
  • дбайливість. Власникам чутливої шкіри краще придивитися до продуктів без вмісту агресивних хімікатів, з м’якими компонентами, які не спричиняють подразнень чи алергії;
  • аромат. Враховуючи свої вподобання, шукай засоби з улюбленим запахом. Або вибирай продукт без ароматизаторів;
  • вартість. Порівняй розміри, концентрацію, ціну та якість, аби знайти найкращий варіант для свого бюджету.

Розуміючи властивості компонентів та враховуючи всі необхідні фактори, знайти засіб для миття посуду, який відповідає особистим потребам та вподобанням, дуже легко. Якщо хочеш купити якісну побутову хімію недорого, завітай в інтернет-магазин Аврора. На сайті представлений великий вибір товарів для дому від надійних виробників за доступною ціною.

Великий Київ у Google News

підписатися