З її заповненням, звісно, допоможе аптека, де можна придбати усі необхідні медикаменти та засоби. Та потрібно ще розібратись, що обов’язково має бути під рукою в українця, а без чого можна й обійтись, аби не купувати зайвого і не витрачати гроші намарно.
Перелік базових засобів для будь-якої аптечки
Якщо ви звичайна людина, а не військовий чи медик, у вас має бути базовий набір засобів першої необхідності. До переліку входять:
- термометр;
- бинти (стерильні, нестерильні, еластичні);
- ножиці;
- пінцет;
- серветки (спиртові, неспиртові);
- рукавички (стерильні);
- антисептичні засоби;
- пластирі різних видів;
- протиалергічні засоби (креми, пігулки);
- універсальні знеболювальні, які також виконують функцію жарознижувальних;</ li>
- розчин для промивання ран;
- сорбенти та засоби, які при отруєнні допоможуть відновити водно-сольовий баланс.
Також про всякий випадок краще додати краплі для промивання очей, а в ідеалі – ще й якісний турнікет або декілька, щоб вони були у різних аптечках. Адже навіть якщо такий кровоспинний засіб не знадобиться вам особисто, не виключено, що з його допомогою вдасться врятувати життя комусь іншому.
Що ще можна додати до особистої аптечки?
Якщо у вас є хронічні захворювання, які потребують постійного або періодичного прийому тих чи інших ліків, вони теж мають бути у вашій в аптечці. Коли ви кудись їдете чи йдете з дому надовго (кілька днів чи тижнів), її разом з ними необхідно брати з собою.
Збираючись на відпочинок чи у похід, до базового набору варто додати:
- засоби від комарів;
- крем або спрей для безпечної засмаги;
- препарати для загоєння ран;
- пастилки від болю в горлі;
- засоби від нежитю.
Оскільки при зміні клімату чи просто різкій переміні погоди легко застудитись, краще тримати під рукою ще й засоби, які допомагають зняти неприємні симптоми. Зазвичай це порошкоподібні препарати, із яких готують «гарячий лікувальний напій». Якщо їх використати при перших симптомах, вони будуть ефективнішими.
Які препарати не варто класти у домашню аптечку?
Аптечка звичайного українця має містити те, що вважається базовими засобами першої необхідності. Але є препарати, які лише здаються універсальними, та насправді з ними потрібно бути обережними і використовувати лише після лікарського призначення. Серед них:
- антибіотики;
- гормональні засоби;
- препарати, які містять метамізол натрію або дифенгідрамін.
Загалом же, збираючи свою аптечку, завжди потрібно враховувати власний стан здоров’я та потреби організму. Якщо виникають якісь запитання чи сумніви, краще порадитись з лікарем, аби не нашкодити собі через незнання чи просто з необережності.