Щеплення від коронавірусу, імовірно, доведеться робити щороку

Автор: Тетяна Сененко
13:21 06.04

На думку Михайла Радуцького, через нові мутації коронавірусу. українцям доведеться щорічно проходити вакцинацію як, наприклад, від грипу.

Щеплення від коронавірусу, імовірно, доведеться робити щороку

Про це заявив глава комітету Верховної ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в інтерв’ю «РБК-Україна».

За прогнозами Радуцького, пандемія не закінчиться, поки більша частина жителів Землі не буде щеплена.

«Поки не буде провакциновано 80% населення земної кулі, пандемія не закінчиться. Тим більше, що вірус мутує. Добре, що зараз доведено, що AstraZeneca, Pfizer і Sinovac працюють і проти британського штаму », – додав депутат.

Що стосується нових, ще не вивчених штамів вірусу, то, за словами Радуцького, далі буде видно, наскільки ефективні проти них вакцини. Але швидше за все українцям потрібно буде звикати до нової реальності, в якій вакцинація стане щорічною.

«У нас – нова реальність не тільки з локдаунамі, у нас – нова реальність і з вакцинацією. Ми вже звикли, що раз на рік потрібно вакцинуватися від грипу, і мій прогноз, що раз на рік тепер потрібно буде вакцинуватися від COVID », – вважає Радуцький.

Він зазначив, що нові вакцини від грипу проводяться щороку, оскільки вірус постійно мутує. Така ж ситуація може скластися і з коронавірусів.

Нагадаємо, 13 276 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 6 квітня 2021 року. Зокрема, захворіли 508 дітей та 338 медпрацівників. Також за минулу добу було госпіталізовано – 2 545 осіб, а виписано з лікарень – 1 149 осіб. Летальних випадків – 430, одужали – 10 240 осіб.

Першу дозу вакцини отримали 12 856 людей, загалом вакцинованих вже 304 680.

Нагадаємо, так званий «постковідний синдром», або тривалість проявів симптомів коронавірусної хвороби, може тривати 12 і більше тижнів від початку захворювання. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...