Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.
“Три випадки субваріанта коронавірусу FLiRT було виявлено минулого тижня: два в Києві та один в Івано-Франківській області. Захворіли дві жінки та чоловік віком понад 60 років”, — зазначив заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Що це за FLiRT і чим він небезпечний
Штам FLiRT має специфічні мутації в білку-шипі, що дозволяють йому краще зв’язуватися з клітинами та уникати імунної відповіді. Тому він швидше вражає ослаблений імунітет, і захворіти можуть навіть раніше вакциновані люди.
Проте, набуте після вакцинації імунітет знижує ризики ускладнень під час хвороби, пояснили в МОЗ. Всесвітня організація охорони здоров’я наразі не надала конкретної оцінки небезпеки FLiRT, але зазначила, що цей штам потребує моніторингу в кожній країні.
Вакцинація
За даними МОЗ, поточні вакцини, включаючи бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини Pfizer для дорослих і дітей.
- В Україні можна вакцинуватися проти коронавірусу у пунктах щеплення або в амбулаторії, записавшись через свого сімейного лікаря, нагадали в МОЗ.
- Інформацію про найближчий пункт вакцинації, його адресу та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Відомо, вакцинація та діагностика COVID-19: що важливо знати.