“Щастя як мета”: українці живуть краще, ніж 4 млрд жителів Землі

11:34 27.10.2020

Українці належать до привілейованої меншості за якістю життя і живуть краще, ніж 4 млрд жителів Землі, але при цьому за рівнем “щастя” стоять поряд з бідними африканськими країнами.

“Щастя як мета”: українці живуть краще, ніж 4 млрд жителів Землі
оренда квартири Київ

Про це заявив історик Олександр Зінченко під час четвертого Національного круглого столу “Щастя як мета”.

В промові науковець зосередив свою увагу на певній десинхронізації почуття “щастя” українців та їх дійсного рівня життя.

“Українці живуть краще, ніж 4 млрд жителів Землі. Ми в привілейованій меншості. Нас таких щасливчиків 3 млрд. Тобто більшість у цьому світі живе значно гірше, ніж ми, але при цьому ми значно менш щасливі…”, – підкреслив Зінченко.

Історик зазначив, що у “світовому рейтингу щастя” Україна стоїть поруч із Ефіопією, Угандою, та іншими африканськими країнами. 

Зінченко відмітив, що між нами та Угандою відстань в добробуті більше, ніж між Україною та Швейцарією. “Але проблема в тому, що ми маємо нахабство бути такими невдячними до світу і не бути щасливими від того, що, наприклад, у нас за останні кілька десятиліть фантастично зросли доходи“, – відмітив науковець.

Зокрема, експерт апелював до того, шлях від 2000 до 2008 року – це період фантастичного зростання доходів, якості життя, більше того, це найбільше зростання якості життя за всю історію народу. Втім, відчуття “щастя” українців залишилось на історичному мінімумі.

“Як українці реагують на всі ці речі? Ми бачимо, що показники пнуться догори, але українці чомусь залишаються нещасливими. І ми пам’ятаємо, як українці у 2010 році, після того фантастичного зростання проголосували за Віктора Януковича, першим рядком виборчої програми якого було – “нездатна і непрофесійна влада довела країну до руїни”. Тобто, найбільше зростання якості життя від часів неоліту Янукович оголосив руїною і з цими гаслами переміг – 12,5 млн українців йому повірили”, – нагадав історик.

“Українці змогли абсолютно фантастичні речі зробити за 30 років – ми обрали демократію, ми стали вільною країною, ми  побудували абсолютно фантастичний кулінарний гедонізм. Ми величезну кількість різноманітних речей можемо собі дозволити, але при цьому не можемо наважитися бути щасливими, зробити цей вибір бути щасливими. Оце проблема», – підсумував Зінченко.

Нагадаємо, що кияни пропонують створити департамент щастя – за що він буде відповідати.

Читайте також: Де найдорожче життя в Україні? Київ не на першому місці

 

Великий Київ у Google News

підписатися