За рішенням журі та указом президента України (традиційна процедура для присудження премії) цього року цією високою нагородою відзначили 11 лауреатів.
В номінації “Музичне мистецтво” премію отримали
- артистка Сусана Джамаладінова (Джамала) за альбом Qirim.
- композиторка Кармелла Цепколенко за кантати “Читаючи історію” за поезією Оксани Забужко, “Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?” за поезією Сергія Жадана, Дуель-дует для скрипки та контрабаса, Симфонію № 5.
У номінації “Література” премію присуджено:
- поетесі, військовослужбовиці Ярині Чорногуз за книгу поезій “[dasein: оборона присутності]”
- поету й військовослужбовцю ЗСУ Дмитру Лазуткіну за книгу поезій “Закладка”.
Художник Андрій Єрмоленко отримав премію в номінації “Візуальні мистецтва” за серію художніх робіт “Ukrainian resistance // Український опір”.
Лауреатами премії в номінації “Театральне мистецтво” стали режисер-постановник Іван Уривський, художниця-постановниця Тетяна Овсійчук та хормейстерка Сусанна Карпенко за виставу “Конотопська відьма” за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
У номінації “Публіцистика / Журналістика” перемогли Євген Малолєтка, Мстислав Чернов та Василиса Степаненко за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото- та відеорепортажі, розслідування та фільм “20 днів у Маріуполі”). Знімальна група фільму перебуває в Лос-Анджелесі, де представляє українське кіно на церемонії вручення премії “Оскар”.
Національна премія України імені Тараса Шевченка, або Шевченківська премія – найвища мистецька державна нагорода України. Заснована у 1961 році. Вручається за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва. Цього року розмір премії становить 429 тис. грн кожна.
Нагадаємо, Театр Франка передав сто дронів на фронт.