Як повідомляє пресслужба МОЗ, оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380 та відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Оновлені рекомендації передбачають такі нововведення:
- Схеми вакцинації для населення спрощуються: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.
- Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації: одне щеплення (*або два щеплення для окремих груп) — це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення — ревакцинація проти COVID-19.
- Ревакцинацію рекомендовано робити через 6-12 місяців не усім, а людям із груп ризику:
- дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
- вагітним;
- людям, старшим за 60 років;
- дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції,
- представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).
Потребу у ревакцинації визначає лікар — враховуючи затверджені МОЗ рекомендації.
Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (*два або три щеплення, в залежності від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, — можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись.
У МОЗ зазначили, що оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380 та відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Читайте також: У Києві виявили новий штам COVID-19 – що відомо
Нагадаємо, останніми тижнями у Києві і по всій країні набирає обертів захворюваність на COVID-19.