“Схематоз” у НАУ: керівництво університету віддало на приватизацію десятки службових квартир

Автор: Галина Ворона
12:59 05.07

У Національному авіаційному університеті (НАУ) викрили схему виведення зі складу вишу службового житла з його подальшою приватизацією. Відтак, за кілька років університет втратив 32 державні квартири вартістю 26,4 млн грн.

“Схематоз” у НАУ: керівництво університету віддало на приватизацію десятки службових квартир
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Державна аудиторська служба України за результатом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності НАУ.

Зокрема, неодноразово у цьому процесі було застосовано схему, за якою людина зараховувалася на роботу в НАУ двірником (зафіксовано 10 подібних фактів), отримувала в першочерговому порядку службове житло, не маючи документів, які б обґрунтовували таку потребу, і надалі – упродовж одного-двох років – приватизувала квартиру, після чого звільнялася.

Як з’ясували аудитори, окремі квартири із цих 10 були продані майже відразу після приватизації.

Зокрема, у ДАСу навели типову схему на конкретному прикладі.

На посаду прибиральниці 5 квітня 2021 року призначено громадянку А. Через місяць, 18 травня 2021 року, її переведено на посаду двірника. Вже на наступний день вона отримує довідку-висновок про важливість цих трудових відносин для забезпечення нормальної діяльності університету.

Через 75 днів після працевлаштування, тобто 9 червня 2021 року, Житлова комісія НАУ ухвалює рішення про надання громадянці А. службового приміщення – двокімнатної квартири загальною площею 67,2 кв. м у будинку на вул. Михайла Донця.

На підставі рішення Житлової комісії НАУ (від 28.06.2022), клопотання ректора університету (від 29.06.2022), розпорядження Солом’янської РДА у місті Києві (від 22.07.2022) вказану квартиру виведено зі складу службових.

Громадянка А. 12 серпня 2022 року отримала від Житлової комісії НАУ згоду на приватизацію житла, яка і була приватизована 10 жовтня 2023 року.

А 13 жовтня 2023 року громадянка “за власним бажанням” звільнилася з роботи в університеті. Отже, процес виведення службового житла і його подальша приватизація загалом тривав приблизно півтора року.

Варто зазначити, що на столичному ринку нерухомості квартири такого метражу на вул. Михайла Донця коштують в середньому 130 тис. доларів США. Крім того, ревізією встановлено, що громадянка А. за період роботи двірником НАУ отримала заробітної плати на суму 875,7 тис. грн.

Голова Держаудитслужби України Алла Басалаєва вважає, що така зухвала практика за участі керівництва київського вишу, коли державна нерухомість протиправно переходить у приватні руки, вимагає додаткового розслідування.

Аудитори не уповноважені з’ясовувати мотиви, якими керувалися учасники такої схеми. Це – робота слідчих органів. Тому всі матеріали передані правоохоронцям“, – наголосила Алла Басалаєва.

Загалом ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного авіаційного університету виявлено порушень на суму 114,1 млн грн. З них порушень, що призвели до втрат, матеріальної шкоди та збитків – на суму понад 103,4 млн гривень.

Читайте також: Звістка про хабарі за вступ до НАУ ухилянтів – це не фейк: в університеті проходять обшуки

Нагадаємо, на території НАУ хотіли незаконно збудувати 14 житлових комплексів.

Великий Київ у Google News

підписатися