Про це пише видання “Вечір”.
Її звати Анжеліка Вакал. Днями виповнилось 15 років, як вона працює дикторкою столичного метрополітену.
Стійте обличчям у напрямку руху ескалатора!”, — щовечора нагадує Анжеліка пасажирам метро в Києві.
Вона пишається своєю роботою та готова записувати оголошення навіть вночі в наметі серед Карпат.
Я мріяла про таку роботу. Моя мрія збулась випадково. Я вже працювала на той момент дикторкою та журналісткою, досвід був. Переїхала у Київ і закохалась в це місто. Хотіла роботу, пов’язану з ним”, – ділиться дівчина.
На сайті оголошень було від КП “Київський метрополітен”: шукали диктора для оголошень на ескалаторах та станціях. Анжеліка відправила резюме, пішла на кастинг. Особливих сподівань не було: охочих вистачало, ще й останній день конкурсу. Тому дівчина спокійно поїхала у відпустку.
Аж раптом дзвінок: ви пройшли по конкурсу, можете виходити на роботу.
Для мене це було настільки важливо, що я сказала: “Можу повернутись з відпустки раніше”. Та мене запевнили, що час є”, – згадує Анжеліка.
Повернувшись додому, вона з потягу, з валізами, одразу прийшла та начитала своє перше оголошення: “Не можна курити на станціях”.
Всі оголошення надходять Анжеліці на електронну пошту. Вона їх отримує та записує. Зазвичай працює у студії, проте вдома має все необхідне обладнання: кілька мікрофонів-петличок, навушники, ноутбук зі спеціальною програмою.
У вагонах звучать чоловічі голоси: це диктори студії, з якою у КП “Київський метрополітен” контракт. Їх кілька, голоси схожі. За потреби один може підмінити іншого. Анжеліка ж єдина дикторка на ескалаторах на станціях.
Тому повноцінних відпусток у неї не буває: відпочивати їде тільки туди, де хороший інтернет, і везе із собою обладнання.
Є оголошення, записані ввечері з намету в Карпатах, з автівки десь в дорозі. Навіть з Єгипту колись записувала. Мені це не складно, я обожнюю свою роботу. Це постійний зв’язок з Києвом, де б я не була”, – каже дівчина.
За 15 років Анжеліка начитала безліч важливих та корисних оголошень. Її голос — це голос Києва, який підказує нам, як користуватися метро. Можливо, колись він почне новий відлік і ти почуєш, піднімаючись ескалатором на Майдан Незалежності: “Війна закінчилась. Україна перемогла. Починаємо нове мирне й щасливе життя”.
Читайте також: Моя кров і справді може воювати. Працівник столичної підземки врятував понад 300 життів
Нагадаємо, машиніст столичної підземки пересів за штурвал РЛС-ки: раніше він відповідав за життя тисяч людей, а тепер – мільйонів.