Шахраї у стінах столичних вишів: замість студентів-медиків іспит складали підставні “відмінники”

Автор: Микита Мухомор
20:35 10.02

Правоохоронці викрили шахрайську схему, пов’язану із складанням ліцензованих іспитів у двох медичних вишах столиці. 

Шахраї у стінах столичних вишів: замість студентів-медиків іспит складали підставні “відмінники”

Про це інформує відділ комунікації поліції Київської області.

Завдяки цій оборудці окремі студенти-медики успішно складали один із іспитів «КРОК». Для цього їм варто було лише заплатити організатору шахрайської схеми, який обіцяв “вирішити” питання з екзаменом та отриманням відповідного сертифікату. Вартість його послуг починалася від 3000 доларів США.

Так от, чоловік розповідав довірливим студентам, що займає адміністративні посади у ВНЗ і володіє широким колом знайомств із посадовими особами МОЗ України та ДО “Центр тестування”. Однак замість того, щоб користуватись своїми “серйозними” зв’язками, шахрай платив $500 викладачам та студентам-відмінникам медичного вишу, аби ті склали іспит замість “клієнта”.

З боку клієнта потрібно було лише заплатити кошти та надати оригінали своїх паспортів, в яких переклеювалась фотокартка. Це потрібно було для того, аби підставні студенти без проблем зайшли до аудиторії та склали іспит.

В подальшому  “студент-відмінник” успішно складав відповідний іспит, отримував сертифікат, що давав можливість продовжувати подальше навчання справжнього студента на медичному факультеті.

Читайте також: Обдурили понад 500 клієнтів: поліція викрила шахрайську схему онлайн-інвестицій (ВІДЕО)

Під час проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці виявили та задокументували 8 фактів складання іспиту підставними особами з використанням підроблених паспортів громадян України. Крім того, виявлено понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне складання іспитів за вказаною шахрайською схемою”, – йдеться у повідомленні. 

Провівши обшуки за місцями проживання шахраїв та місцями проведення іспитів, поліцейські виявили та вилучили екзаменаційні роботи підставних “студентів”, документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України, з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовувались зловмисниками, грошові кошти, бланки сертифікатів успішного складення  іспиту.

Відтак, правоохоронці відкрили одразу два кримінальних провадження: ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 2 ст. 332 КК України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Наразі вирішується питання про оголошення підозри учасникам шахрайської схеми.

До речі, шахраї дуже полюбляють хизуватись своїми серйозними зв’язками у державних структурах, однак часто це не відповідає дійсності. Так, нещодавно двоє ділків пропонували  ймовірному вимагателю “закрити справу”, користуючись зв’язками у Генпрокуратурі. Хабар мав бути чималенький (500 тис. доларів США), однак він призначався не керівнику ГПУ, а двом шахраям, які вигадали цю легенду з метою наживи.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...