Про свій досвід спілкування з шахраями через відомий сервіс продажу розповів у Facebook екс-речник МВС та полковник міліції Володимир Поліщук.
Несвідомою причиною дурисвітства мало стати цуценя породи чіхуахуа, яке по-домашньому називають Рудіком. Його разом іншими братами і сестрами виставила на продаж дружина дописувача.
Володимир Поліщук розповів, що невдовзі після розміщення оголошення йому зателефонував “серйозний мен” – мовляв, зараз за кордоном, але хоче придбати для доньки рудого хлопчика. Обіцяв, що протягом двох днів його підлеглі перерахують завдаток, а сам він згодом повернеться з відрядження й забере омріяний подарунок для доньки.
Через певний час Поліщуку зателефонував “ввічливий чоловік”, представився комерційним директором підприємства, яким керує покупець, – буцімто завдаток уже майже перерахований, але щоб завершити фінансову операцію й побачити його на своїй картці, потрібно швиденько дійти до найближчого банківського терміналу й вчинити певні дії…
Зрозуміло, що головна мета шахраїв, що вже знають номер банківської картки й термін її дії – дізнатися секретний тризначний CVC-код, який позначено на звороті картки”, – пояснює автор допису.
За його словами, коли дозвонювач зрозумів, що обдурити “клієнта” не вийде, його манери висококультурного клерка миттєво зникли, “тож, відправивши одне одного у недалеке інтимне місце”, чоловіки завершили діалог.
Володимир Поліщук дає дві поради, як не стати жертвою інтернет-шахраїв:
- перевіряйте в інтернеті інформацію про телефон і чи телефонують із нього пройдисвіти.
- нікому ніколи не називайте CVC (CVV) своєї картки.
Читайте також: Виманив у бабусі 20 тисяч гривень: у передмісті шахраї скористалися всім відомою схемою
Нагадаємо, поліція викрила киянку, яка налагодила “бізнес” з легалізації “нелегалів” за допомогою шлюбних афер.