Сергій Жадан став людиною року за версією польського видання

Автор: Марія Супрун
16:44 14.05

Відомий український поет, письменник та музикант Сергій Жадан став “Людиною року-2022” за версією польського видання Gazeta Wyborcza. Редакція розглядала багатьох кандидатів – президента Володимира Зеленського, віцепрем’єр-міністерку Ірину Верещук, очільників Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, українських командирів та дипломатів, солдатів і рятувальників.

Сергій Жадан став людиною року за версією польського видання

Як пишуть на сайті Gazeta Wyborcza, письменник з Харкова відвідує поранених у госпіталі, займається волонтерством для бійців на фронті та водночас захищає українську культуру від Росії. Митець також пише статті про війну для західних газет і дає інтерв’ю.

“Він не виїхав, незважаючи на те, що росіяни жорстоко бомбардують місто, а зайнявся тим, для чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, заспокоєння їхніх сердець, організація концертів у сховищі Харківського метро”, – наголошують у виданні. 

Для поляків Жадан був обличчям української літератури майже два десятиліття, відколи видавництво Czarne почало публікувати його оповідання та романи.

Сам Жадан вже прокоментував звання.

“Дякую Газеті Виборчій за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення – нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні”, – написав Сергій Жадан у Facebook.

Він також подякував польському народу за підтримку та допомогу і пообіцяв перемогти “імперію зла” разом.

Читайте також: Жадан, Забужко, Ройтбурд: топ книжок 2021 року від Порошенка.

Великий Київ у Google News

підписатися