Сергій пече пироги, Іван варить каву: переселенці з Київщини “завойовують” Львів

Автор: Любава Лисичкіна
22:21 18.05

За півтора місяця до початку повномасштабної війни студент Іван, який вивчав політологію у Могилянці, почав працювати бариста у кав’ярні в Бучі. Сергій же за освітою IT-фахівець, викладав математику і логіку. За тиждень до війни Сергій почав пекти пироги для цієї ж кав’ярні.

Сергій пече пироги, Іван варить каву: переселенці з Київщини “завойовують” Львів

Як стало відомо, Сергій Стоян та Іван Демченко приїхали з Ірпеня та Бородянки.

Двоє хлопців відкрили кав’ярню: 37 грн за шматок домашнього пирога, 30-40 грн – за каву.   Тут продають смаколики « з собою».

Виявилося, що коли почалися бойові дії, власниця кав’ярні, подруга хлопців, підкинула їх на захід України. Вони думали, що це – на кілька днів. До відкриття за адресою нинішнього закладу, який має назву «Кіт»,  там  продавали французькі млинці. Незайняте «віконечко» хлопці помітили, гуляючи повз, а потім  знайшли оголошення про оренду.Приміщення орендували на два місяці. Це мінімальний термін. На довше не було грошей.

«Робили як для себе, щоби був доступний продукт майже для кожного. Бо зараз у Львові багато людей приїхали не для прогулянок. Грошей обмаль. У перший день у нас був виторг 130 грн», – каже Сергій. 

Щомісячна вартість оренди загалом коштує 1000$ на місяць. Але через воєнний стан їм зробили велику знижку – 500$ за перший місяць та 700$ – за останній.На оплату оренди житла та «кав’ярні віконечка» пішли всі гроші хлопців. Заощаджень не залишилося.

«Нашою основною метою був початок роботи, щоби не думати про те, що відбувається в Бородянці, Ірпені, Бучі. Якщо нічого не робити, тиснуть постійні думки  «треба бути там, померти разом з усіма і все», – пригадує Іван.

Кав’ярня почала працювати в перший тиждень квітня. Уже три великі кав’ярні Львова хочуть купувати їхні домашні пироги. Але Сергій всім каже одне: пізніше поговоримо, бо зараз для себе не встигаємо.

До слова, у пекарні Києва з’явилось тістечко “Борис Джонсонюк”.

Великий Київ у Google News

підписатися