Сергій Гусовський: “Щоб відновити самоврядування Києва треба скасувати правки Януковича до Закону про столицю”.

16:31 20.10.2020

Справжнє самоврядування Києва юридично можна швидко повернути, скасувавши правки Януковича.

Сергій Гусовський: “Щоб відновити самоврядування Києва треба скасувати правки Януковича до Закону про столицю”.

Про це заявив Сергій Гусовський, кандидат у мери Києва від партії “За Майбутнє” в ефірі ток-шоу “Зворотній відлік. Місцеві”.

Треба розділити виконавчий орган Київської міської ради і державну адміністрацію – крапка! Це забирає всі питання. Має бути виконавчий орган Київради і його має очолювати міський голова. Державна адміністрація – називайте його префект чи просто юридичний офіс, який спостерігає за тим, які рішення приймає Київ, бо це столиця, і чи не становлять ці рішення небезпеку”,

– сказав він.

Йдеться про розмежування посад Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації. Адже зараз столиця – єдине місто в Україні, де виборний представницький орган фактично не має власного виконавчого органу, а міський голова повністю безправний.

Ця правова колізія тягнеться з 2010 року, коли президент Янукович своїм Указом від 16 листопада 2010 року N 1038/2010 одноособово, без будь-яких консультацій з киянами, призначив О. Попова головою КМДА, хоча обраним киянами мером була інша людина.

Також ці правки Януковича скасували районні ради у місті.

Гусовський наголошує на їх відновленні, як одного з ключових елементів самоврядування:

Переконаний, що районні ради мають бути повернені Києву, і в Києві чимало людей, які готові брати на себе відповідальність і йти в районні ради. Це однозначно треба зробити”.

Районні ради мають вирішувати локальні питання там, де вони виникають. Депутат райради має відповідати за прорвані труби у дворі, а депутат міської ради – за стратегію розвитку, інвестиції тощо.

Читайте також: Сергій Гусовський пояснив, як виборцям розібратися у виборчих бюлетенях

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...