Після отримання сертифікату люди, що втратили житло, мають право купувати дім або квартиру як в тому регіоні, де мешкали до повномасштабного вторгнення, так і в інших областях країни. Кошти можна витратити як на придбання нерухомості на первинному, так і на вторинному ринку. Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Однак, якщо ворог знищив людині чи родині приватний будинок – вони не можуть купувати в обмін на сертифікат інший будинок, лишень квартиру в багатоповерхівці. Або будувати в тому ж дворі та на тій же ділянці, де зруйнований дім, новий.
Коли суми в сертифікаті не вистачає на придбання нового обраного об’єкту нерухомості, його власники можуть доплатити власними коштами.
Для людей, які звернулися за сертифікатами в різних регіонак України, сформовано перших 519 таких документів. Це при тому, що подали заяви 5727 осіб.
В перспективі розглядають мжливість компенсації інвесторам в новобудови, житло яких не встигли здати в експлуатацію. Проте такі виплати урядом ще не затверджені. Так само в довгостроковому проекті залишаються перспективи компенсації людям, домівки яких перебувають на окупованих ворогом територіях.
Нагадаємо, у рамках єВідновлення на Київщині ухвалили рішення за майже 5,5 тис. заявок на 544 млн грн. Люди чекають на майбутні виплати.