Серед маленьких киян почастішали нещасні випадки – батьків просять посилити нагляд за дітьми

Автор: Галина Ворона
15:29 20.07.2023

У столиці почастішали випадки, коли діти самі собі завдають шкоди. Лише за першу половину липня з неповнолітніми киянами траплялися майже всі з можливих випадків, що потенційно могли коштувати їм життя.

Серед маленьких киян почастішали нещасні випадки – батьків просять посилити нагляд за дітьми Фото: архівне

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За її словами, серед випадків – і серйозні падіння із самокатів та велосипедів, і отруєння півторарічного хлопчика агресивним миючим засобом, і гостре отруєння медикаментами, через що дівчинка-підліток впала в кому, а також інтоксикація невідомими препаратами та алкоголем.

Щодо зовсім маленьких дітей: я не стомлююся закликати дорослих бути пильними щосекунди. Відволіклися, щоб увімкнути світло, а дитина вже випала з вікна, потягнула на себе праску, перекинула каструлю з окропом, спробувала на смак відбілювач… Щодо тих, хто доросліше: батьки мають зробити все можливе і неможливе, щоб бути обізнаними в суспільному житті сина чи дочки та їхніх внутрішніх переживань, думок, проблем“, – зауважила посадовиця.

Батькам малюків слід подбати про безпечну домівку: усі потенційно небезпечні предмети та речовини в розмістити у недоступному місці, розмістити поза зоною дитячої досяжності побутову хімією та аптечку.

Дитину необхідно привчити до користування наколінниками та шоломом під час катання на самокаті, велосипеді, скейті, роликах.

Також необхідно приділяти увагу віртуальному “життю” підлітків – у такому віці вони дуже легко піддаються психологічному впливу і можуть стати жертвою так званих “кураторів” координованих суїцидальних та інших мережевих груп.

Попри завантаженість та буденні клопоти, дорослі мають зробити відповідальність перед дітьми основним у своїй повсякденності. І навіть, коли йдеться не про їхню дитину. Іноді і сторонній може врятувати, помітивши дивну поведінку або нездоровий стан, наприклад, підлітка. Не будьте байдужими. Наш обов’язок зберегти дітей під час дорослішання для щасливого життя”, – Валентина Гінзбург.

Читайте також: Через депресію пішов з дому: у Києві розшукали зниклого підлітка

Нагадаємо, у Києві двох підлітків знайшли мертвими на сходах будинку після вживання психотропів.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин