Про видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, академіка Миколу Михайловича Амосова нагадали його колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Микола Амосов — один з основоположників легеневої та серцевої хірургії. Розробив нові методи операцій на легенях, хірургічного лікування вроджених вад серця.
Саме Микола Амосов створив і вперше у світі почав впроваджувати в практику антитромботичні протези серцевих клапанів. Автор оригінальних апаратів штучного кровообігу. Основоположник української школи біомедичної та психологічної кібернетики.
В Інституті нагадали, що під керівництвом Миколи Амосова були проведені фундаментальні дослідження систем саморегуляції серця і розробка питань машинної діагностики хвороб серця, розробка і побудова фізіологічної моделі «внутрішнього середовища організму», моделювання на ЕОМ основних психічних функцій і деяких соціально-психологічних механізмів поведінки людини.
Микола Амосов ознаменував собою цілу епоху, залишивши після себе тисячі послідовників, що самовіддано продовжують справу видатного вчителя в Україні та за її межами.
“З честю продовжуємо розвивати справу всього його життя – розбудову кардіохірургії України. Горді, що врятували понад 250 тисяч життів у стінах заснованого ним закладу – Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова!”, – говорить колектив Інституту, закладу, названого на честь відомого киянина.