Цікаве відео до Дня пам’яті Ярослава Мудрого про історію його саркофага підготували у Національному заповіднику «Софія Київська».
Ярослав Мудрий – одна з самих цікавих особистостей української історії, державності, культури. Великий князь Київський, князь Ростовський та Новгородський, під час правління якого Русь досягла найвищого розквіту. Він був сином Володимира Великого і полоцької княжни Рогніди.
Період правління князя Ярослава Мудрого вважається епохою величі Русі. Саме в цей час Русь досягла зеніту своєї могутності і стала в один ряд з найбільш потужними європейськими державами. Ярослав розширював кордони Русі, активно займався будівництвом. При ньому побудовані Золоті ворота, Храм Святої Софії. Так само, як і його батько, князь Ярослав розбудовував столицю. Князь також засновував і нові міста у віддалених куточках Русі, наприклад, Ярославль.
Саме Ярослав зміцнював міжнародний авторитет держави, сприяв розвитку освіти і мистецтва, затвердив перший юридичний документ – збірник законів «Руська Правда», створив першу школу при Софії Київській і першу бібліотеку в Києві.
Саркофаг Ярослава Мудрого, що зберігається у Софійському соборі, виготовлений із проконеського мармуру та, за однією з версій, датується XI століттям. Він став місцем поховання великого князя, проте його останки зникли.
Що сталося з ними?
Коли вчені востаннє відкрили саркофаг, виявилося, що чоловічі кістки зникли… А де вони? Про це можна дізнатися на екскурсіях заповідником
До слова, можна побачити, як сучасні художники зображають святого Юрія Переможця, шанованого в Києві.