Садибу Терещенко можуть перебудувати: хочуть офісний центр

Автор: Любава Лисичкіна
18:20 10.07.2021

Садиба побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Садибу Терещенко можуть перебудувати: хочуть офісний центр

Про це повідомила активістка Олена Терещенко, яка є дружиною нащадка власників будинку Мішеля Терещенка.

За її словами садибу Терещенко, що є пам’яткою архітектури і знаходиться в Шевченківському районі Києва, можуть перетворити в офісний центр. Відповідний проект реконструкції в березні 2020 року погодив Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

«Проект ередбачає надбудову та перебудову існуючих будинків садиби під офісний центр, в результаті якої ця перлина архітектури роботи Краузе повністю втратить свою автентичність!!! Тобто чиновниками КМДА погоджено знищення Садиби Терещенків!» – написала Терещенко.

Наразі, розвиток ситуації можливий у  двох варіантах, каже Олена Терещенко. Або прокуратура повертає садибу Терещенко в комунальну власність, або її недобросовісний власник ВАТ «Центрелеватормлинбуд»  позбавляє киян перлини архітектури в самому центрі міста».

Київська міська рада, в інтересах якої прокуратура подала позов, проігнорував засідання суду. Його перенесли на 26 липня.

Варто зазначити, Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає розірвання інвестиційного договору та повернення територіальній громаді об’єкта культурної спадщини – садиби Терещенків, розташованої на бульварі Тараса Шевченка у Києві.

Відомо, що  садиба побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення. В особняку у різний час в період 1879-1903 років проживав відомий меценат Терещенко І.Н. У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 кв.м, передали приватному товариству за інвестиційним договором, у тому числі з умовами провести реставрацію пам’ятки.

Разом з цим, майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані, руйнується, що може призвести до її фактичного знищення.

Великий Київ у Google News

підписатися