Про це пише в «Економічній правді» депутатка Київради та народна депутатка восьмого скликання Верховної Ради Вікторія Пташник.
Вона нагадала, що КП має мати наглядову раду, якщо є наявність активів, вартість яких за останній фінансовий рік перевищує два млрд грн; чистий дохід за останній фінансовий рік перевищує 1,5 млрд грн або ж розмір статутного капіталу перевищує два млрд грн.
Що по коштам?
Отримані Пташник дані за 2022 рік засвідчили, що в столиці лише у 13 комунальних підприємств тогочасна вартість активів перевищила два млрд грн. Це «Київметрополітен», «Київтеплоенерго», «Київавтодор», «Київпастранс», «Київзеленбуд» тощо.
Розмір статутного капіталу за 2022 рік перевищив два млрд грн лише у трьох підприємствах: «Київметрополітен», «Київтеплоенерго» та «Фінансової компанії «Житло-інвест». А сума чистого доходу склала понад 1,5 млрд грн взагалі тільки в одного КП – «Київтеплоенерго».
Перевірка наглядових рад дорівнює нулю
За словами Пташник, станом на кінець 2023 року наглядова рада не була утворена в жодному з зазначених комунальних підприємств.
«Створення наглядових рад вже майже п’ять років надійно саботується в КМДА… А в частині перспектив створення майже кожен із профільних заступників Кличка чи директор Департаменту КМДА відповіли мені, як під «копірку», що «орієнтовні терміни утворення наглядової ради та обрання її членів можливо буде визначити після прийняття відповідних розпорядчих документів», – заявляє Вікторія Пташник.
На її переконання механізм незалежного контролю за діяльністю КП, багато з яких дотуються з київського бюджету, конче потрібний. Таким контролем могли б стати саме наглядові ради, якщо б їхні члени обирались на прозорому конкурсі. Наразі, за словами депутатки, у КМДА працюють над новим проєктом рішення щодо наглядових рад у КП, яким хочуть переглянути затверджені майже п’ять років тому критерії. Їх вважають занадто широкими.
Відомо, понад 370 родин захисників і захисниць з Києва отримають грошові компенсації замість житла.