Ринок землі в дії: у листопаді стартують перші земельні торги на онлайн-аукціонах Prozorro.Продажі

16:40 11.11.2021

Вперше в історії України розпочинаються земельні торги в системі Прозорро.Продажі. Сотні оголошених земельних онлайн-аукціонів у перший місяць прозорого ринку землі свідчать про високий інтерес та зацікавленість з боку організаторів ефективно розпоряджатися наявними ресурсами, а також про цивілізований, відкритий ринок землі, який працює на українця та українські громади, а не плете павутини корупційних схем.

Ринок землі в дії: у листопаді стартують перші земельні торги на онлайн-аукціонах Prozorro.Продажі

У листопаді стартуватимуть перші земельні онлайн-аукціони з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення та продажу і оренди земель не сільськогосподарського призначення тих організаторів, які опублікували оголошення у жовтні місяці (з моменту публікації має пройти 30-45 днів). На сьогодні це більше 300 земельних аукціонів: 254 аукціонів з оренди та 107— з продажу землі.

Кожен охочий може в режимі реального часу слідкувати за перебігом та результатами онлайн-аукціонів. Варто зазначити, що для аукціонів з продажу чи оренди земельних ділянок буде використовуватись лише англійський аукціон, тобто аукціон на підвищення вартості ціни. Опція продажу земельних ділянок також доступна і для приватних власників. Для цього необхідно обрати майданчик, який підключений до системи, та створити свій особистий кабінет. Після публікації оголошення відразу з’являється на сайтах всіх інших акредитованих майданчиків системи, а також на сайті Прозорро.Продажі. Такий розподіл ролей логічний, адже Прозорро.Продажі відповідають за коректність роботи системи та аукціонів, а майданчики – за якісні супровід та консультації продавців чи покупців.

Варто зауважити, що продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений. Такі ділянки можуть здаватися в довгострокову оренду (наприклад, на 49 років) чи бути приватизованими відповідно до закону.

Сьогодні активно беруть участь в оголошенні торгів на Прозорро.Продажі громади та громадяни з різних куточків країни. Зокрема, лідирують 5 областей, у яких найактивніше оголошують земельні аукціони: Одеська, Закарпатська, Київська, Житомирська, Львівська. 

Відповідно до Закону України №1444 та Постанови №1013, яка набула чинності 5 жовтня, держава визначила Прозорро.Продажі адміністратором електронної торгової системи, в якій відбуваються земельні торги.

Чому, скориставшись онлайн-аукціонами, кожен буде почуватись захищено та бачити переваги для себе після здійсненої угоди?

По-перше, це безпечно. Онлайн-аукціони — це важливий антикорупційний інструмент взаємодії громадян та держави, якому можна довіряти та використовувати для свого бізнесу. Головна функція Прозорро.Продажі — забезпечити безпеку торгів, неможливість втручання будь-кого в їх перебіг та рівний доступ кожного учасника, який має на це певне законодавством право, до участі в аукціоні.

По-друге, вигідно саме для землевласника (організатора торгів). Завдяки формату проведення онлайн в аукціоні можуть брати участь набагато більше людей. Адже у земельних торгах виграє той учасник, який під час трираундового аукціону запропонував найвищу ціну. Таким чином ціну за земельну ділянку після аукціону можна з упевненістю назвати ринковою, адже це і є максимум, який ринок готовий запропонувати на сьогодні.

При цьому витрати, здійснені на підготовку лота до земельних торгів, що стосувалися земель державної чи комунальної власності (у разі їх наявності), відшкодовує переможець торгів.

Сплачувати за використання електронного майданчика для продажу не потрібно.

По-третє, упорядковане та легке оформлення лотів за єдиною моделлю. Це дуже важливо для швидкого оформлення угод. При цьому угода вважається завершеною, а аукціон успішним після оприлюднення всіх необхідних документів організатором в системі.

У вашій області вже оголошено перші земельні аукціони, в яких можна брати участь. Усі організатори земельних торгів можуть уже сьогодні звертатися до акредитованих у системі Прозорро.Продажі майданчиків для публікації власних земельних аукціонів. Список таких майданчиків завжди доступний на сайті prozorro.sale.

Великий Київ у Google News

підписатися