Ринок нерухомості в Києві поступово оживає: що відбувається з орендою житла

Автор: Володимир Хлєбников
15:46 22.04

Вартість оренди однокімнатної квартири в Києві у порівнянні з довоєнними часами знизилася на 40-50%. Зараз місячна плата за однокімнатне помешкання становить від 6 до 12 тисяч гривень.

Ринок нерухомості в Києві поступово оживає: що відбувається з орендою житла

Про це свідчать результати моніторингу столичного ринку нерухомості.

Якщо проаналізувати пропозиції на сайті OLX, складається враження, що більшість однокімнатних квартир зрівнялися у вартості. За невелику квартиру-студію з новим ремонтом та помешкання із застарілими меблями та бабусиними килимами просять приблизно ті ж самі гроші – 6-8 тисяч гривень, пише сайт 44.ua.

За 10 тисяч гривень можна орендувати квартиру у новому ЖК неподалік від метро, з дизайнерським ремонтом, сучасною побутовою технікою та гарним краєвидом.

Щоправда, в більшості оголошень вказано, що знижена ціна встановлена лише на період воєнного часу. Деякі орендодавці відразу уточнюють, якою буде вартість житла після закінчення війни. Переважно, вона вдвічі вища за теперішню.

Майже за ті ж самі гроші можна винаймати й двокімнатне помешкання. Ціна практично не перевищує вартість “однушки”. “Двушка” коштує в середньому 8-12 тисяч гривень.

У Facebook-групі “Оренда квартир в Києві”також можна знайти цілком прийнятний варіанти житла без рієлтора на довгостроковий термін. Середня вартість однокімнатного помешкання – від 6 до 15 тисяч гривень.

Звісно, не всі власники зменшили вартість оренди житла на період воєнного часу. Деякі орендарі зізнаються, що змушені шукати нове житло через відмову орендодавців надати знижки.

Втім, є й ті, хто дозволяє продовжувати жити в помешканні безкоштовно, або безоплатно заселяє у квартири переселенців лише з умовою оплачувати комунальні послуги.

Читайте також: Бізнес-скандал у столиці: ТРЦ заблокував орендарям доступ до магазинів і товару

Загалом ринок оренди житла в Києві потроху оживає. З кожним днем вартість квартир, хоч і не суттєво, але зростає. Якщо в перший місяць війни, коли жителі Києва масово покидали столицю, ринок практично завмер, то зараз активність орендарів починає знову зашкалювати.

Це пов’язано з тим, що до Києва щодня повертаються близько 30 тисяч мешканців. Також у столиці шукають прихисток і мешканці східних областей, де тривають активні бойові дії. Переважна більшість українців обирає для тимчасового проживання саме Київ через занадто високу оренду на заході країни.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують відновити продаж та купівлю нерухомості.

Читайте також: Як вплинула війна на вартість оренди квартир у Києві

Великий Київ у Google News

підписатися