Рятувати життя можна в тилу: киянин здав кров понад 100 разів

Автор: Любава Лисичкіна
21:48 09.09

З початком війни чоловік постійно здає кров та компоненти у військовому госпіталі. Вірить, що його кров уже десь воює.

Рятувати життя можна в тилу: киянин здав кров понад 100 разів Фото: ілюстративне
Як розповіли журналісти ICTV, киянин Євген Гольдич 113 разів здавав кров.
 
Почалося все з того, що терміново потрібна була допомога одному з колег. Та кровоздача буквально з першого разу змінила його ставлення до донорства. Прийшло розуміння, що кров реально рятує.
 
Відтоді, згідно з протоколом, намагається не пропускати донацій. Каже – це його дисциплінувало, спонукало більше стежити за власним здоров’ям і переглянути харчування. А з початком війни постійно здає кров та компоненти у військовому госпіталі. Вірить, що його кров уже десь воює.
 
Почесний столичний донор прийшов розказати свою історію журналістам під час презентації Донорської платформи. Аби ще раз переконати своїх співвітчизників – рятувати просто і це може робити кожен.
 
Як розповіли в Українському центрі трансплант-координації, Донорська платформа – загальнонаціональний майданчик, на якому зібрано важливу і достовірну інформацію про донорство крові та її компонентів.
 
Кому можна здавати кров, чи є протипокази, як підготуватися до здачі, чи варто взяти вихідний, як відновитися після донації – на цьому ресурсі легко знайти відповіді на всі запитання, які можуть виникнути у донора.
 
 Донорський світлофор. Це унікальний розділ на платформі, де зібрана і регулярно оновлюється інформація про наявність запасів груп крові та резус-належності у всіх регіонах країни. Кожен українець може легко з’ясувати чи є дефіцитною саме його група крові й, відповідно, запланувати донацію.
 
Навіть у мирний час система охорони здоров’я підтримує сталі запаси крові та її компонентів, аби кожен, хто потребує медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо. У розвинених країнах, які живуть без війни, середня кількість донацій на 1 тисячу осіб становить 15,9. В Україні ж цей показник – лише 11 донацій на 1 тисячу осіб. До того ж, через російську агресію багато українців вимушені були виїхати з країни. А у час війни потреби в донорській крові зростають в рази, через обстріли і ракетні атаки можуть виникати ситуації, коли в одному місці раптово потрібна буде велика кількість компонентів крові.
 
Відомо,  столичний адвокат за допомогою шахрайської схеми заволодів квартирою на Солом’янці.

Великий Київ у Google News

підписатися