Русла річок Либідь і Сирець очистять і відремонтують

17:22 14.07.2020

Столичні річки Либідь і Сирець, що виводять значну частину дощових вод, збираються ремонтувати.

Русла річок Либідь і Сирець очистять і відремонтують

Яке майбутнє чекає на малі річки Києва і чи можливо зберегти природу, розвиваючи інфраструктуру міста, розбиралися в новій програмі телеканалу “Київ” “Вартові столиці”.

Виявляється, тільки через Либідь виводиться третина дощових вод. При цьому, за словами заступника генерального директора КП “Плесо” Григорія Сойкіса, річка при тій же площі стала вищою у 2,5 – 3 рази за останні роки. І коли відбуваються так звані “залпові” дощі та випадає місячна норма опадів за пару годин, Київ затоплює. Тому в новому генеральному плані столиці передбачено відродження малих річок міста.

Але не все так просто. Активісти зазначають, що в тому ж генплані, наприклад, річка Сирець була відзначена як колектор. Місцевих жителів обурив такий план ремонту. А коли в минулому році в парку “Сирецький гай” запрацювала важка техніка КП “Плесо”, люди вийшли на пікет. Вони створили ініціативну групу, залучили депутатів, подали запити в КМДА. Долю річки вирішували на громадських слуханнях і нарадах з нардепами і комунальниками. І після довгих переговорів сторони дійшли згоди. “Зберігати все, що можливо” – приблизно так звучало їх спільне рішення. В результаті важку техніку замінили легкою, що не шкодила поверхневому ґрунту. Адже ремонтувати все одно довелося б. На деяких ділянках колектору ремонтних робіт не проводили вже понад 20 років. У природних же берегах річка постійно розливалася і навіть ходити тут було небезпечно.

У Сирець потрапляють стічні води двох районів – Шевченківського та Подільського. Після сильного дощу рівень води може піднятися за 20-30 хвилин на півтора метри. Зараз на Сирці потребують ремонту сім об’єктів. Це мости, колектори і переходи.

Все буде очищатися і зміцнюватися, вимоги громади враховані. Ми не змінюємо русло і відкриту частину річки. Капітальний ремонт буде проведений на тих ділянках, які виконують господарські потреби, тобто активно приймають дощові води”, – запевняє Григорій Сойкіс.

Капремонт чекає і на Либідь. На одних ділянках будуть збільшувати перетин, щоб річка могла більше приймати дощових вод, інші – зміцнюватися. Також з’являться локальні очисні споруди. А на відкритих ділянках Либеді – в районі Політехнічного інституту і за Столичним шосе – з’являться зони відпочинку.

Програма “Вартові столиці” створена для контролю за роботою комунальних підприємств міста. Дивіться на телеканалі “Київ”.

Читайте також: Відео дня. Річка Либідь через зливу збільшилась утричі

Нагадаємо, Київрада підтримала розширення переліку природоохоронних заходів у столиці, додавши, зокрема, паспортизацію малих річок та водойм. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...