Руйнування печер в Лаврі: настоятель разом з ”братією” самі довели їх до цугундера – активіст

Автор: Марія Супрун
12:29 06.07

Днями у Києво-Печерській лаврі заявили про небезпечні гідрологічні процеси, які відбуваються в лабіринтах Ближніх печер. І що в разі невжиття термінових заходів, існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може привести до непоправних втрат і людських жертв. Водночас, до аварійного стану печери були доведені через дії настоятеля та його колег.

Руйнування печер в Лаврі: настоятель разом з ”братією” самі довели їх до цугундера – активіст

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив активіст Ігор Луценко та пояснив що відбувається.

За його словами, так званий ”владика Павєл”, він же очільник підрозділу РПЦ, котрий утримує під своїм контролем Лавру, продовжує демонструвати висоти нахабства.

Ці печери сам Павло разом з ”братією” довели до цугундера, здійснивши поруч з ними купу нелегальних будівництв. З цих печер в ”монастир” тече ніким не контрольований і ніколи не оподатковуваний потік грошей. Але от коли врешті підземні води починають руйнувати печери так, що там вже можуть загинути люди від обвалів, то – що робить ”владика Павєл”? Він хоче у держави Україна грошей на їх порятунок“, – пише Луценко.

Також він зазначає, що і ближні, і дальні печери – це все заповідник. Заповідник – це державна структура, котрою керує Мінкульт, тобто міністр Олександр Ткаченко. У штаті заповіднику є спеціальна людина, фахівець, котра в режимі реального часу має моніторити стан печер. І регулярно звітувати про цей стан.

Якщо ”владика Павєл” каже правду, то правду про те, що у Лаврі печери у жахливому стані, Мінкульту мало бути відомо ще ДО заяви Павєла. Питання, чому поо це мовчить мінкульт? Чи доповідали міністру його заступники про проблему? Якщо не доповіли, то чому? На кого вони працюють, на Росію чи на нас?“, – додає активіст.

Луценко каже, що зараз, коли ми всі дізналися, до якого лиха довели російські монахи нашу національну святиню – необхідно розірвати договір про передачу РПЦ у безоплатне користування об’єктів Нижньої Лаври.

Нам необхідно діяти, діяти дуже швидко – треба терміново рятувати печери, а для цього слід робити кроки у юридичній площині, рішенням уряду забирати печери з користування і володіння РПЦ, виділяти кошти і здійснювати порятнукові роботи…Якщо ж цього не відбувається, то виходить, що Павло купив чиновників, і зараз ми усі ще й зі своєї кишені будемо платити РПЦ. З височайшого благословіння Ткаченка, котрий ще НІЧОГО не зробив, щоб порятувати Лавру від злодіїв у рясах“, – підсумував Луценко.

Нагадаємо, у Лаврі руйнуються лабіринти Ближніх печер, що може привести до непоправних втрат і людських жертв. Настоятель Лаври Павло попросив грошей у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на проведення невідкладних протиаварійних робіт.

Великий Київ у Google News

підписатися