Руйнування мозаїчного панно на бульварі Лесі Українки: яке покарання чекає орендаря-вандала

Автор: Галина Ворона
17:52 16.02

Департамент охорони культурної спадщини КМДА відреагував на руйнування мозаїчного панно відомих художників-монументалістів на бульварі Лесі Українки. Ця подія викликала обурення киян і широке обговорення у соцмережах.

Руйнування мозаїчного панно на бульварі Лесі Українки: яке покарання чекає орендаря-вандала
Світлодіодне освітлення

Йдеться про мозаїку 1969–1970 років, яку понівечили орендарі, встановивши кондиціонер прямо на обличчя зображеної на мозаїці людини. Це було останнє вціліле панно із 11, які створили на бульварі Лесі Українки у 1969–1970 роках Анатолій Гайдамака й Лариса Міщенко за участі Олександра Міловзорова.

У Департаменті охорони культурної спадщини зазначили, що їхні фахівці виїхали на місце подій спільно з представниками Департаменту територіального контролю міста Києва.

Здійснено ретельний огляд об’єкту, видано припис, будуть накладені фінансові санкції. Наразі орендар зобов’язався демонтувати розміщенні блоки”, – йдеться у повідомленні.

У профільному департаменті кажуть, що доручили фахівцям Київського науково-методичного центру по охороні пам’яток підготувати облікову документацію для включення творів монументального мистецтва до переліку виявлених об’єктів та Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Питання обліку та збереження мозаїки вкрай актуальне для столиці. Проблема потребує комплексного підходу, тому найближчим часом буде запропонований ряд заходів щодо збереження даних об’єктів“, – додали у Департаменті.

Читайте також: Київські мозаїки, панно, вітражі вивчають та вносять до переліку виявлених об’єктів і Держреєстру 

Нагадаємо, це панно вже не вперше страждає від вандальних дій орендарів. У 2020 році мозаїку на фасаді приміщення на бульварі Лесі Українки 28 знищили, встановивши у стіні нові двері. 

Великий Київ у Google News

підписатися