Розумні ваги для торгівлі: як обрати правильно

19:44 07.11.2021

Сьогодні покупців вже не здивувати електронними вагами самообслуговування із сенсорними екранами, які поступово з’являються в усіх супермаркетах. На черзі — розумні ваги, обладнані камерами, які розпізнають продукт. Покупцю чи продавцю достатньо лише покласти товар на ваги, а пристрій самостійно визначить, який саме продукт важиться. Але поки новинка не увійшла до широкого обігу, давайте дізнаємось, на що звернути увагу при виборі звичайних торгових ваг.

Розумні ваги для торгівлі: як обрати правильно

Особливості конструкції

Один з ключових параметрів — ліміт зважування, що визначає, на які максимальні показники розраховані ваги торгові. Чим більша ця цифра, тим менша точність зважування. Саму ж точність визначає такий параметр, як ціна поділки ваг. Ця характеристика показує найменшу одиницю вимірювання — наприклад, дані ваги можуть зважити з точністю до 10 грамів. Зазвичай, для моделей, що виставляються у торговому залі, достатнім лімітом зважування буде 15 кг. Для ваг, що використовуються для приймання товару, ліміт зважування повинен бути вищим — 50 кг і більше.

Усі електронні моделі мають дисплей, але він може бути одностороннім чи двостороннім. У першому випадку показники на екрані бачить тільки продавець, у другому — також і покупець. Зазвичай двосторонній дисплей встановлюється на стійці, якою обладнані ваги. Якщо це підлогова модель, то стійка також має панель керування, що дуже зручно, інакше доводилося б кожного разу нахилятися, щоби ввести інформацію чи зняти показники зважування.

Ще одна корисна конструктивна особливість — вбудований калькулятор, а також можливість відразу друкувати наклейки для зважених товарів.

Додаткові функції

Сучасні ваги обладнуються багатьма додатковими корисними можливостями. Серед тих, що використовуються найчастіше, виділимо наступні.

  • Компенсація тари — функція, при якій спочатку зважується тара, а потім її маса вираховується з маси товару, що зважується.
  • Програмування у пам’яті цін на найпопулярніші товари. Завдяки такій функції продавцю не потрібно вводити код товару, достатньо натиснути відповідну клавішу.
  • Розрахунок вартості продукту, для чого потрібно лише ввести ціну за товар або обрати з пам’яті потрібну позицію.
  • Автоматичний розрахунок решти, яку потрібно видати покупцю.

Варто пам’ятати

Згідно з чинним законодавством, усі ваги, що використовуються у закладах торгівлі, повинні пройти сертифікацію в організації «Укрметртестстандарт». Після проходження сертифікації на них вішається пломба з датою останньої перевірки. Цю процедуру треба проходити раз на рік. За використання у закладах торгівлі несертифікованих ваг передбачена адміністративна відповідальність.

Великий Київ у Google News

підписатися