Як повідомляє столична прокуратура, йому повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів, призначених для встановлення систем оповіщення в Деснянському районі столиці, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України).
За матеріалами слідства, посадовець у червні 2022 року уклав договір із приватним товариством про капітальний ремонт (модернізацію) територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення (ТАСЦО) в Деснянському районі м. Києва.
ТАСЦО – це комплексна інфраструктура, розроблена для швидкого та ефективного оповіщення громадян у разі надзвичайних ситуацій, небезпеки або кризових ситуацій, що можуть виникнути на території міста, у тому числі, повітряних тривог.
На модернізацію системи в Деснянському районі з бюджету було виділено майже 10 млн грн.
У подальшому директор Департаменту, діючи в інтересах службових осіб підрядної організації, підписав акти приймання виконаних робіт, до яких були внесені відомості із завищеними цінами на використані матеріали та обладнання. Незаконні дії директора Департаменту призвели до зайвого перерахування бюджетних коштів у сумі майже чверть мільйона гривень, що підтверджується висновком експертизи”, – заявляють у прокуратурі.
Наразі у кримінальному провадженні тривають експертизи по іншим матеріалам та обладнанню, які встановлювалися під час капітального ремонту систем оповіщення.
Також слідство планує дати правову оцінку діям службових осіб підрядної організації.
Читайте також: Закупівлі були без порушень, а кошти повернуті до бюджету – у КМДА відреагували на другу підозру Роману Ткачуку
Нагадаємо, російські війська в ніч проти 1 червня завдали чергового ракетного обстрілу по Києву, запустивши ракети “Іскандер”. Усі ракети були збиті, однак їхні уламки вбили людей та завдали руйнувань. Загинула 33-річна жінка та 34-річна мама з 9-річною донькою, які не могли потрапити у зачинене укриття. Також пошкоджені житлові будинки, нежитлові будівлі, автомобілі та поліклініка.
У межах кримінального провадження щодо загибелі та травмування людей через недопуск до укриття правоохоронці оголосили підозру директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку.
Слідство встановило, що Ткачук, перебуваючи з 2018 року на посаді директора Департаменту, несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи даного структурного підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території Києва. Зокрема, на мапі укриттів Києва були позначені бомбосховища, яких не існувало або вони були зачинені. Суд обрав запобіжний захід для посадовця. Згодом йому оголосили ще одну підозру. У вересні суд відсторонив Ткачука від посади.