Розстріляли 10 автівок з мешканцями Гостомеля та вбили свого: п’ятеро окупантів отримали підозру (ВІДЕОДОКАЗИ)

Автор: Марія Супрун
12:45 28.09.2022

Ідентифіковано п’ятьох російських військовослужбовців, які розстріляли 10 цивільних автомобілів з мирними мешканцями у смт Гостомель Київської області. Їм заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

Розстріляли 10 автівок з мешканцями Гостомеля та вбили свого: п’ятеро окупантів отримали підозру (ВІДЕОДОКАЗИ)

Як розповіли в прокуратурі, 25 лютого 2022 військовослужбовці зведеного загону підрозділів Росгвардії з міст Кемерово та Новокузнецька Кемеровської області, а також загону мобільного особливого призначення по Красноярському краю, не виконавши бойове завдання із захоплення Києва, відступили та зайняли позиції в смт Гостомель.

Перебуваючи в районі вулиць Шевченка та Свято–Покровської, окупанти упродовж понад шести годин розстрілювали цивільні автомобілі з мирними мешканцями, які намагалися виїхати з міста в напрямку Києва. Внаслідок обстрілів загинуло п’ятеро людей, ще шестеро отримали поранення.

У ході слідства встановлено 11 потерпілих та 41 свідок, призначено 57 експертиз, проведено 9 слідчих експериментів. Крім того, правоохоронці отримали відео з камер, розташованих поруч із місцем злочину, а також відеозапис свідка жахливих подій.

Тож, слідчі мають безпрецедентні докази умисних вбивств цивільного населення російською армією. Під час розстрілу однієї з автівок, окупанти застрелили свого ж бійця. Відеодокази розстрілів у відео нижче.

Наразі слідством ідентифіковано п’ятьох військовослужбовців РФ – це командир підрозділу ЗМОП РФ по Красноярському краю, його заступник та військовослужбовець із числа командного складу управління Росгвардії по Красноярському краю, які віддавали злочинні накази стріляти по цивільним, а також двоє військовослужбовців ЗМОП та Росгвардії.

Наразі встановлюють інших військових рф, причетних до розстрілу цивільних в Гостомелі.

Нагадаємо, правоохоронці знайшли десантника, який вбив чоловіка в Ірпені.

Великий Київ у Google News

підписатися