Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора у відповіді на інформаційний запит УНН.
“Повідомляємо, що протягом 2020 року на колишній вулиці Інститутській у місті Києві прокурорами та слідчими проведено більше 30 слідчих експериментів за подіями спричинення вогнепальних поранень 18 — 20 лютого 2014 року учасникам акцій протестів, з метою визначення географічних координат місць отримання поранень, а також ведення стрільби (секторів) за участю відповідних спеціалістів та експертів”, — йдеться в документі.
Станом на цей час проведення слідчих експериментів триває, усього заплановано провести понад 200 експериментів. Водночас, окремі слідчі дії планується проводити за погодних умов, максимально наближених до часових параметрів подій Революції Гідності, у холодну пору року за відсутності листя на деревах та кущах, які значно погіршують видимість, заважають проведенню об’єктивного візування та встановленню сектору здійснення стрільби.
Також зазначається, що до органу досудового розслідування продовжують надходити численні звернення громадян про визнання їх потерпілими внаслідок участі в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютий 2014 року в протестних акціях у центральній частині міста Києва. З такими потерпілими також проводяться слідчі експерименти, виконання яких сплановане таким чином, щоб забезпечити їх найскоріше завершення, але не на шкоду якості та загалом інтересам слідства.
Окрім того, прокурорами підтримується публічне обвинувачення під час розгляду судом присяжних Святошинського районного суду міста Києва кримінального провадження щодо обвинувачених — колишніх співробітників “Беркуту”, причетних до вчинення замахів та умисних вбивств мітингувальників 20 лютого 2014 року на усій місцевості колишньої вулиці Інститутської міста Києва (від Майдану Незалежності до верхнього виходу зі станції метро “Хрещатик”).
Зазначається, що необхідність у проведенні слідчих дій на описаній місцевості може виникнути під час та після допиту обвинувачених у зазначеній судовій справі, час їх проведення наразі невідомий у зв’язку із оголошенням трьох обвинувачених у міжнародний розшук.
Також в Офісі Генпрокурора повідомили, що виконання слідчих експериментів на колишній вулиці Інститутській у місті Києві пов’язане з аналогічними обставинами в інших незавершених судових процесах по кримінальних провадженнях, що стосуються подій 18 лютого 2014 року.
“У зв’язку з цим терміни завершення слідчих експериментів залежать від багатьох чинників і не можуть бути спрогнозовані”, — підсумовують у Офісі Генпрокурора.
Нагадаємо, Олександр Турчинов отримав чергову повістку від Державного бюро розслідувань. Нардепа планують допитати з приводу подій 2014 року на Майдані.