Розробка проєкту будівництва Президентського університету на ВДНГ відбулася без архітектурного конкурсу

Автор: Володимир Хлєбников
17:21 11.02.2022

Тендер на будівництво Президентського університету на території ВДНГ (Експоцентру України) в Києві почали без тендеру на проєктування. Розробка проєкту будівництва здійснювалася без проведення архітектурного конкурсу, стверджують в Архітектурній палаті Національної спілки архітекторів України.

Розробка проєкту будівництва Президентського університету на ВДНГ відбулася без архітектурного конкурсу
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться в матеріалі на сайті “Наші гроші”.

Національний комплекс “Експоцентр України” Держуправління справами 3 лютого оголосив відкриті торги щодо реалізації “Президентського університету. Очікувана вартість проєкту – 380,68 млн грн, йдеться в повідомленні в системі «Прозорро».

Замовляються такі роботи: реконструкція павільйону № 19, виставкового павільйону № 17 для розміщення «Президентського університету», нового будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами, реконструкції будівлі № 37, реконструкція без зміни функціонального призначення ставка біля будівлі № 37 по просп. Академіка Глушкова, 1 (третя черга). Майбутній переможець повинен буде виконати все це до кінця 2022 року.

Для участі в тендері треба мати досвід виконання аналогічного договору за кодом ДК 021:2015:45300000-0 Будівельно-монтажні роботи та дохід за 2020 рік не менше 70% очікуваної суми, тобто не менше 266,48 млн грн. Пропозиції прийматимуть до 6 березня, аукціон попередньо призначений на 11 квітня.

Ескізний проєкт у листопаді замовили у ТОВ «Капітел Стоун» за 20 тис. грн. Завдання на проєктування передбачає п’ять черг, пишуть “Наші гроші”.

Разом з тим видання зазначає, що у системі «Прозорро» немає жодних даних про тендер на виготовлення проєкту, на підставі якого має вестися будівництво.

Читайте також: Чому на ВДНГ зносять павільйон “Куражу” заради університету – пояснення архітектора

Дисциплінарна комісія Архітектурної палати Національної Спілки архітекторів України 7 лютого провела екстрену нараду з приводу демонтажу павільйону № 19 на ВДНГ. Заступниця голови цієї палати Анна Кирій заявила, що всупереч статті 6 закону «Про архітектурну діяльність», “розроблення проєкту будівництва Президентського університету здійснювалося без проведення архітектурного конкурсу“.

Також, за даними Анни Кирій, архітектор проєкту Віталій Молочко не значиться в реєстрі сертифікованих осіб.

Отже, рішення про демонтаж будівлі приймав архітектор, який не має кваліфікаційного сертифікату“, – встановила дисциплінарна комісія.

Що було раніше.  Про архітектора Віталія Молочка “ВК” згадував в матеріалі “Будівництво Президентського університету на ВДНГ: Зеленський зустрівся із засновницею “Куражу”.

В комісії Архітектурної палати також звернули увагу на те, що проєкт передбачає реконструкцію павільйонів під президентський університет, а по факту відбувається повний демонтаж. Комісія закликала всіх учасників проєкту терміново зупинити руйнування модерністського павільйону № 19, який є “невід’ємною частиною ансамблю ВДНГ”, віднайти краще проєктне рішення на основі архітектурного конкурсу та професійної думки фахівців, прозоро представити проєкт громаді Києва.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА зареєстрував повідомлення ТОВ “Текком” про початок виконання підготовчих робіт з реконструкції вказаних вище павільйонів для розміщення Президентського університету, створення якого лобіює особисто глава держави Володимир Зеленський. Два аналогічні повідомлення намагалося зареєструвати ТОВ “Альтіс-Констракшн”, однак вони були повернуті на доопрацювання.

Знесення павільйону № 19 на території ВДНГ

3 лютого на території ВДНГ почали демонтаж павільйон № 19. Його побудували в 1974 році в стилі радянського модернізму, він був присвячений «товарам народного споживання». З 2018 до середини 2021 року  там проводили благодійний фестиваль “Кураж”.

Читайте також: Будівництво Президентського університету на ВДНГ: Зеленський зустрівся із засновницею “Куражу”

Великий Київ у Google News

підписатися