Розміщення на північному кордоні отриманих від США та ЄС далекобійних засобів ППО пригальмує російські ракетні обстріли

Автор: Оксана Тупальська
14:47 02.05.2023

Отримані в якості допомоги американські винищувачі F-16 є елементами протиповітряної оборони, які захистять північні регіони України від обстрілів росіян з території Білорусі. Як розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, не менш ефективними є німецькі комплекси ППО IRIS-T.

Розміщення на північному кордоні отриманих від США та ЄС далекобійних засобів ППО пригальмує російські ракетні обстріли Фото: Американський винищувач F-16 та намецький комплекс IRIS-T
оренда квартири Київ

«Багато на заході бояться, що вони (літаки F-16) далекобійні, і ми на території Росії зможемо знищувати їхню авіацію, що це також завдасть якихось небажаних наслідків в політичному плані. Але наявність таких літаків у прифронтових і прикордонних областях, таких як Чернігівська і Сумська відіб’є бажання наближатися до наших меж. Не обов’язково когось збивати. Це засіб, який може стати на обороні нашого повітряного простору. І навряд чи хтось наважиться, знаючи, що тут є пара «ефок» (F-16) в повітрі приблизитись до них», – розповів Ігнат.

Як відомо, неподалік кордонів Сумської та Чернігівської областей розташований аеропорт «Гомель» в Білорусі, який після початку повномасштабного вторгнення був переобладнаний з цивільного на військовий. Ось уже понад рік з нього злітають російські винищувачі, що запускають в бік Києва ракети та дрони.

Також Ігнат нагадав про німецькі комплекси ППО IRIS-T, які нині виготовляються для України. На озброєння їх взяли військово-повітряні сили десятка країн. Керовані ракети IRIS-T несуть винищувачі, серед яких і F-16. А також  Eurofigher, EF-18, Tornado, Saab Gripen. Вони здатні захищати від ворожих літаків, вертольотів та інших ракет.

«Цей комплекс, який нам надійшов IRIS-T – один з найкращих комплексів у світі німецького виробництва – посилить оборону. Більше такої зброї, більше ракет, і німецькі виробники будуть бачити, наскільки ця зброя ефективно працює на території нашої країни в умовах бойових дій. Це підвищить наші можливості отримати їх більше в майбутньому», – сказав Ігнат

Він додав, що нині Німеччина докладає максимум зусиль, щоб виготовляти якомога більше IRIS-Т:

«Комплекс називається IRIS-T і ракети до них однойменні. Вони виготовляються прямо зараз і одразу відправляються Україні. Тому дуже дякуємо німецьким партнерам і чекаємо ще цих комплексів – і NASAMS, і SAMP/T і Patriot».

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що під час масованого ракетного обстрілу та атак на Київ і Дніпро 28 квітня росіяни ймовірно шукали на території регіонів установки Patriot.

Великий Київ у Google News

підписатися