Раніше “ВК” вже згадував історію столичних каштанів, які висаджували понад 2 століття тому в центрі Києва та несли у подвір’я місцеві жителі. Збереглися у місті і найстаріші дерева з великою площею крони, крислаті та горді. Де вони ростуть, ми також цікавилися.
А цьогоріч у травні обурений мешканець гуляв у центрі міста і вирішив зареєструвати петицію – щоб колір цвіту каштанів уніфікувати. Мовляв, а чого це ростуть і дерева з білим цвітом, і з рожевим – варто ці рожеві перенести в інше місце. Ідея виглядає абсурдною, адже навіщо зрізувати дерева, які десятки років квітнуть і прикрашають місто лише тому, що квіточки на них рожеві.
Станом на сьогодні каштани створюють кольоровий дисбаланс, – зробив висновок міський активіст, гуляючи Хрещатиком.
Поки ініціативу підтримали менше 1% киян.
Відтак, розкажемо, як же потрапили до Києва каштани з рожевим цвітом.
Над розведенням Каштана рожевого Бріотті нині працює Київський розсадник садових рослин. Briotty звичайний родом з півдня Італії. Там він росте на висоті більше 1000 метрів над рівнем моря в горах Болгарії і Греції.
Такі дерева мають красиву густу розкидисту крону, яка може розростатися до 20 метрів в діаметрі і досягати висоти 30 метрів. А ще вони більш стійкі до захворювань – саме тому саме ці дерева почали висаджувати поруч з білими каштанами на Хрещатику.
@user6328762187231 Цвітуть каштани 💙💛😍🇺🇦👍Київ /Україна
Оскільки дерево дуже декоративно і спокійно переносить забрудненість повітря, його з успіхом застосовують в озелененні міських вулиць, скверів і парків. Каштани цвітуть в травні, а плодоносять у вересні – жовтні, – розповідають у Київському розсаднику.
Та додають, що якщо такі дерева посадити подалі від загазованих вулиці, їх плоди ще й можуть лікувати – бо зі старовини каштан кінський використовується народною медициною у боротьбі з хворобами шлунково-кишкового тракту, легенів, крові і багатьма іншими недугами.