Роздають меблі та системні блоки – майно ліквідованого Окружного адмінсуду везуть в різні куточки Києва та в інші регіони

Автор: Оксана Тупальська
13:34 06.06

Будівля Окружного адміністративного суду міста Києва зачинена, а Державна судова адміністрація роздає офісне майно та техніку. Суд, який активно поновлював на посадах люстрованих чиновників та неодноразово потрапляв у скандали, більше не існує. Серед рішень, що стосувалися столиці – перешкоди в перейменуванні та дерусифікації вулиць та узаконення знесень історичних будівель.

Роздають меблі та системні блоки – майно ліквідованого Окружного адмінсуду везуть в різні куточки Києва та в інші регіони Фото: Фото з ОАСК під час одного з общуків

Рішення про ліквідацію парламент ухвалив в грудні 2023 року. 

Частину майна вже повивозили в інші регіони країни: меблі та офісну техніку суду передали Київському окружному адміністративному суду, Господарському суду міста Києва, Херсонському апеляційному суду і навіть Вищий кваліфікаційній комісії суддів.

Тепер взялися роздаваи офісну техніку. В. о. голови ДСА Максим Пампура підписав наказ про передачу Дніпропетровському окружному адміністративному суду протягом місяця наступного майна ОАС Києва:

  • системні блоки – 9 штук;
  • монітори – 9 штук;
  • багатофункціональні пристрої – 9 штук.

А от до Київського окружного адміністративного суду передають:

  • державну символіку, верхівка «Тризуб» – 10 одиниць;
  • Герб України – 15 одиниць;
  • прапор – 10 одиниць;
  • прапор України на підставці (тризуб, флагшток, прапор, підставка) – 5 одиниць, флагшток – 10 одиниць;
  • штампи та оснащення до штампів – 284 одиниці.

Скандальні рішення ОАСК

Рішення, які суперечать здоровому глузду Окружний адмінсуд Києва ухвалював вже у 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, значну виплату під час воєнного стану вказаний суд “віддав” колишній судді Майдану Людмилі Козятник. У 2017-му її звільнила Вища рада правосуддя через те, що під час Революції Гідності вона безпідставно позбавляла посвідчень водіїв учасників протестів. Суддя ОАСК Володимир Келеберда у серпні 2022 року задовольнив позов Козятник, визнавши звільнення незаконним та присудивши виплату понад 900 тис. грн.

Цей самий ОАСК ухвалював рішення про визнання незаконним перейменування у Києві Московського проспекту на проспект Бандери, не підтримавши тим самим дерусифікацію. 

Серед скандальних рішень суду — позбавлення будівлі «Квіти України», що на вулиці Січових Стрільців, 49 у Києві охоронного статусу. Ухвалення відбулося в перші дні грудня 2022 року. Активісти ініціативної групи «Зберегти «Квіти України» заявляли, що розгляд проходив дуже швидко та за спрощеною процедурою.

Корупційна складова проблеми

Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк потрапив під американські санкції. Державний департамент США взимку 2022 року запровадив проти нього візові обмеження. Причиною стало вимагання хабарів за втручання у судові й інші суспільні процеси.

17 липня 2020 року Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомляло про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику, п’ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

Відомо також, що Павло Вовк у 2013 році разом ще з одним суддею здійснив переліт до Норвегії на приватному літаку, вартість оренди якого перевищує його офіційний річний дохід.

Згідно з інформацією Громадської ради доброчесності, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2013 року службові квартири 5-ти суддів Окружного адміністративного суду Києва були виведені з числа службових, а потім приватизовані самими суддями.

9 грудня 2013 суддя ОАСК Євген Аблов прийняв постанову, якою зобов’язав представників МВС, МНС та КМДА звільнити Майдан Незалежності та центральні вулиці Києва від протестувальників. Після цього в ніч з 10 на 11 грудня відбулась невдала спроба розігнати людей, які брали участь в Революції гідності.

Як відбувалась ліквідація ОАСК:

За законопроект №5369 “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Київ і утворення Київського міського окружного адміністративного суду” проголосували 310 народних депутатів на пленарному засіданні 13 грудня 2023 року. Документ передбачає, що територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду, як і ліквідованого ОАСК, поширюється на столицю України. Від дня набуття чинності закону, ОАСК припиняє чинення правосуддя, а розглядати й ухвалювати рішення в адміністративних справах, що перебувають на розгляді цього суду, до початку роботи КМОАС буде Київський окружний адміністративний суд.

Великий Київ у Google News

підписатися