Росіяни вербують підлітків – що варто знати батькам, аби не отримати неприємних несподіванок від дітей

Автор: Оксана Тупальська
12:49 27.06

Поліція виявляє випадки, коли українські підлітки працюють на росіян, погоджуються на невелику фінансову винагороду, тим самим шкодячи безпеці країни. Що мають зробити батьки, щоб діти не потрапили під контроль ворожих вербувальників, розповіли у Кіберполіції.

Росіяни вербують підлітків – що варто знати батькам, аби не отримати неприємних несподіванок від дітей

Що вже було виявлено:

У червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб  з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Працівники спецслужб рф обіцяють неповнолітнім за підпали щедру грошову винагороду. В Одесі кримінальна поліція викрила двох хлопців, 13 та 16 років, які вчинили підпал двох автомобілів, що належали військовослужбовцям. Підлітків затримали разом з двома приятелями 16 та 18 років при спробі підпалити ще одне авто, – розповідав начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський.

Поради для батьків:

  • Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
  • Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
  • Контролюйте дотримання комендантської години;
  • При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції. 

Поради для підлітків:

  • Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
  • Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
  • Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
  • Передусім використовуйте офіційні ресурси  для отримання та перевірки інформації;
  • При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції. 

Кримінальна відповідальність: 

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:

– ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
– ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
– ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
та інші.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Великий Київ у Google News

підписатися