Як розповіла Медіазона, російське видавництво “Просвещение” внесло правки в підручники для 4 класу до предмету “Окружающий мир”, який вивчають в школах РФ. Там у книгах 2021 року випуску було вказано, що літопис «Повість минулих літ» написав монах Києво-Печерського монастиря Нестор, тепер поправили: біля слів про Нестора прибрали відомості про Лавру, залишили тільки “монах”.
Переписати вирішили і історію про князя Володимира Великого. Аби не розповідати, що князь хрестив жителів Києва, замінили на “столицю” (може, він Москву хрестив, на місці якої були болота).
Читайте також: Дрімучі ліси та болота: посольство США нагадало, чим була Москва в часи розквіту Києва (ФОТО)
Дісталося від сучасних жителів Москви і князю Олегу – біля розповіді про його правління прибрали “Київ”, замінивши на Русь.
“Поправили” і історію за 6 клас: там замінили дату створення Київської Русі у 882 році. Цей час і раніше в книжках з “Історії Росії” зазначали як час появи Давньоруської держави (рос. Древнерусское государство). Тепер “образование государства Русь” пов’язують з 862 роком.
«У редакції 2016 року йдеться: «882 рік, коли Олег об’єднав Новгород та Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави». У редакції 2023 написано: «Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року у Новгород пов’язують освіту держави Русь», – розповідає Медіазона.
Зазначається, що помічник президента РФ та ексміністр культури Володимир Мединський у 2022 році заявляв, що в Росії з’являться єдині підручники історії, написані «з урахуванням історичних подій, що сталися цього року».
Нагадаємо, «ВК» розповідав, про Іллю Муромця та Ілля Печерського та чи належать мощі святого Києво-Печерської Лаври богатирю з билин.