Росія почала “полювати” на студентів-іноземців, які навчалися в Україні

Автор: Володимир Хлєбников
16:08 20.06

Росія намагається “перехопити” іноземних студентів, які до війни навчалися в Україні чи планували вступати в українські виші. Водночас через виключення країни-агресорки з міжнародних освітніх процесів дипломи її вишів не визнаватимуться на міжнародному рівні.

Росія почала “полювати” на студентів-іноземців, які навчалися в Україні

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

Я знаю про те, що росіяни хочуть перехопити їх (іноземних студентів, – прим. “ВК”). Але, враховуючи те, що росіян викинули майже з усіх форм міжнародного, європейського освітнього співробітництва, зокрема з Болонської системи, російські дипломи знадобляться лише в якомусь “удмуртському автономному окрузі”. Іноземці це розуміють і повертаються до європейської країни“, – цитує слова Вітренка Укрінформ.

До повномасштабної війни в Україні навчалося близько 80 тисяч студентів-іноземців. Більшість з них – на медичних спеціальностях. Після вторгнення РФ вони майже всі виїхали.

Читайте також: На передовій загинув 19-річний студент-філософ з Могилянки Даниїл Євтушенко

Заступник міністра підкреслив, що студенти прагнуть продовжити навчання в Україні. За даними закладів вищої освіти, розташованих у західних областях, багато студентів-іноземців вже повертаються. МОН України спростило правила вступу для іноземних студентів.

Тепер вони можуть складати (вступні іспити, – прим. “ВК”) і вступати в ЗВО дистанційно, дистанційно навчатися. Єдине, що ми маємо проблему з медичними спеціальностями, адже розуміємо, що медицини неможливо навчитися онлайн. Тому з ініціативи наших закладів освіти, закладів освіти підпорядкування МОЗ проводимо певні дії, щоб повернути студентів до навчання в безпечних закладах освіти, які розташовані на території України, де більш-менш безпечно“, – сказав Вітренко.

Він також проінформував, що від початку війни було видано лише 222 запрошення іноземцям на навчання в Україні. Наразі МОН за допомогою міжнародних партнерів проводить промоційну кампанію.

Читайте також: Умови прийому до гімназій та ліцеїв пом’якшили: які документи і коли подати для вступу в 5-ті класи чи нові класи

Нагадаємо, у квітні Група супроводу Болонського процесу ухвалила рішення призупинити право представництва РФ та Білорусі в Болонському процесі, а також у робочих групах, всіх інших структурах і робочій програмі Європейського простору вищої освіти.

Крім того, Європейський Союз призупинив участь РФ у програмах Erasmus+, Euratom, Horizon 2020 і Horizon Europe.

Великий Київ у Google News

підписатися