Російського полковника, який лютував під час окупації Бучі, затримали в Рязані за шахрайство

Автор: Любава Лисичкіна
18:45 04.07

Згідно з розслідуванням The New York Times, полк росіянина перебував у місті Буча під час сумнозвісних подій лютого-березня 2022 року. Зокрема, за даними видання, військові 234-го полку вбивали мирних жителів на вулиці Яблонській, на якій згодом було виявлено найбільше трупів.

Російського полковника, який лютував під час окупації Бучі, затримали в Рязані за шахрайство
Світлодіодне освітлення

 Про затримання  командира 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади полковника Артема Городилова, який командував російськими військами під час різанини в Бучі повідомляє “Коммерсант”.

Стверджується, що Городилова затримали співробітники органів військової контррозвідки ФСБ. За даними видання, його підозрюють в особливо великому шахрайстві, за що йому загрожує до десяти років позбавлення волі.

Затримання відбулося в Рязані, після чого офіцера доправили в Москву і передали Головному військовому слідчому управлінню Слідчого комітету РФ.

Скільки і чого конкретно вкрав офіцер, не уточнюється. Але за російським законодавством “особливо великий розмір” розкрадань починається від 1 млн руб. Наразі відомо, що в Міноборони Росії проходять великі “чистки” серед посадовців, зокрема, колишнього оточення Шойгу.

Видання пише, що Артем Городилов із 2019 року командував 234-м гвардійським десантно-штурмовим полком імені Олександра Невського. У 2021 році цей підрозділ був визнаний найкращим полком у ВДВ. У квітні 2022 року повідомлялося, що за бої на Київщині указом міністра оборони Артему Городилову було достроково присвоєно військове звання «гвардії полковник». Пізніше його було призначено командиром Уссурійського окремого з’єднання ВДВ, а в травні в телевізійних сюжетах його називали командиром 83-ї окремої десантно-штурмової бригади, дислокованої в Уссурійську.

2023 року офіцер Городилов був включений до санкційних списків осіб, в’їзд яким заборонено до США. Його прізвище фігурувало в низці публікацій іноземних ЗМІ про «військові злочини, скоєні в Україні». Міноборони Росії їх категорично заперечує.

До слова, жоден “Кинджал” не досяг Києва із травня 2023 – Повітряні сили.

Великий Київ у Google News

підписатися