В етері Прямий FM екологічна директорка ГО Save Dnipro, Анастасія Скок, розповідає про те, як сьогодні фіксують злочини РФ проти довкілля.
За словами Скок, сьогодні існує нестача людських ресурсів для боротьби з екологічними порушеннями. Вона зазначає, що незважаючи на намагання екологічної інспекції, реальність полягають у тому, що людей, які могли б виїхати на місце події для збору проб і проведення аналізу, дуже мало.
«Екологічна інспекція робить те, що може. Зараз я буду їх хвалити, тому що вони стараються, але людей реально не вистачає… І що ми маємо? Маємо декілька методик, прийнятих Державною екологічною інспекцією. Ми маємо обмеженість людського ресурсу і маємо віддаленість того, де стались екологічні злочини».
Анастасія Скок вказує на кілька шляхів боротьби з нестачею кадрів для реагування на екологічні порушення. По-перше, вона зазначає, що спеціалізована екологічна прокуратура залучається до проведення розслідувань та відкриття кримінальних справ щодо екологічних злочинів. Цей підрозділ Генеральної прокуратури виключно займається доведенням порушень до суду та забезпечує проведення слідства. По-друге, часто із фіксуванням екологічних злочинів допомагають прості громадяни.
«У нашому продукті save eco bot… ми додали функціонал, де людина просто відкриває чат бот в телеграмі, надсилає там подачку, своїми словами описує, що відбулося, можливо, знає, що прилетіло – ідеально. Якщо не знає, то звісно, додати координати, у яких там об’єм вирви, або хоч щось для масштабу поставити. Всю інформацію, яку людина має, вона може просто надіслати наш бот. І ми формуємо з цього заяву і відсилаємо оперативний штаб».
Вона закликає людей долучитися до зусиль з боротьби з екологічними порушеннями. Громадська участь у фіксації та документуванні екологічних злочинів вкрай важлива сьогодні. Адже це допомагає Україні оформлювати судові позови в міжнародні інстанції та тиснути на партнерів із вимогою посилити допомогу.
Детальніше про те, що саме вважається екологічним злочином — в етері Прямий FM.