За словами дієтологині Світлани Фус, природно, що здуття живота, підвищене газоутворення та інші “побічні ефекти” (відсутність плоского живота) шкідливо впливають на самопочуття та фігуру
Цього всім хочеться уникнути. І правильне харчування тут відіграє основну роль. Але звертаю увагу ще на один важливий аспект, який ми часто забуваємо враховувати: роль постави в травленні.
“Звичне положення тіла в просторі та ваша поза впливають не тільки безпосередньо на хребет, а й на процеси травлення. Якщо постава правильна, то органи, розташовані в черевній порожнині, функціонують нормально. При неправильній позі відбувається зміщення, надмірне стиснення, гірша робота і кровопостачання всіх внутрішніх органів, особливо шлунково-кишкового тракту.
Наприклад, важливий тазовий нахил”, – говорить Фус.
Лікарка зверта увагу, що:
- Таз служить основою для органів черевної порожнини. Якщо стегна і таз не вирівняні, то створюються умови для зміщення хребців, це також підштовхує попереково-ободову кишку (найдовшу частину товстої кишки) вгору, до грудної порожнини.
- Все це погіршує перетравлювання їжі, сприяє накопиченню газів в кишечнику і викликає здуття живота.
Грудна клітка, в свою чергу, є “дахом” черевної порожнини і захищає її зверху. Коли ваші руки і плечі в нормальному положенні і спина випрямлена – ви дихаєте краще (а це не менше 22 000 разів в день). При диханні ваша діафрагма опускається і здавлює внутрішні органи. Такі рухи діафрагми вгору і вниз підтримують перистальтику, просувають їжу по травному тракту, впливають на відтік жовчі.
Тому, наприклад, сидячи сутуло, можна спровокувати кислотний рефлюкс – закид шлункового кислого вмісту в стравохід ( “печію”), відрижку повітрям. У такій неправильній позі збільшена вірогідність метеоризму і закрепів. Тож варто пам’ятати, що постава і стан вашого здоров’я тісно взаємопов’язані.
До слова, дієтологиня розповіла, яку воду потрібно пити щоб бути струнким і здоровим.