Про це розповів перший віце-прем’єр-міністр Олександр Кубраков.
До повномасштабного вторгнення сім‘я проживала у Гостомелі. Під час активних бойових дій їх затишний та сучасний таунхаус згорів вщент. На фото нижче — донька Марія в помешканні. Або, вірніше, що від нього лишилося.
Родина обрала будинок у Бучі на Київщині і впродовж найближчого місяця планує переїзд у нове житло.
Особливо важливо, що із запуском програми компенсацій за знищене житло жінка з цієї родини вирішила повернутися в Україну з евакуації, підкреслив міністр.
Загалом для виплати компенсацій за повністю знищене житло вже сформовано 1826 житлових сертифікатів. З них уже понад 400 родин забронювали кошти для купівлі нового житла.
Як отримати сертифікат “єВідновлення”
Для цього потрібно подати заяву через застосунок “Дія”, після цього комісія органів місцевого самоврядування опрацює заяву, розрахує суму компенсації та сформує сертифікат. Сповіщення про нього прийде в “Дію”.
За сертифікат можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в майбутню нерухомість. Зробити це можна через нотаріусів. Їхній перелік та більше інформації про програму житлових сертифікатів можна дізнатись на сайті.
Читайте також: Середня сума компенсації 2 млн грн – як працює сертифікат єВідновлення на придбання житла замість знищеного росіянами майна
Нагадаємо, мешканці Київщини за рік подали понад 12 тисяч заявок на допомогу за програмою “єВідновлення”.